הצצה לסרט החדש של האחים כהן: רבנים, כיפות ומסורת יהודית

צמד אנשי הקולנוע האחים כהן לא מפסיקים לייצר סרטים, ובעוד כחודשיים יגיע לישראל סרטם החדש "איש רציני" המכונה בפיהם "קומדיה שחורה". הפעם נראה כי צמד היוצרים המוכשרים חברו לשורשים היהודים שלהם, כשיצרו סרט אמריקני מלא בהוויה יהודית שכוללת רבנים, מורים לעברית וחובשי כיפות. צפו בטריילר

אחרי "ארץ קשוחה" שזכה לביקורות מהללות, האחים כהן משגרים את הלהיט הבא שלהם, שיגיע בעוד כחודשיים למחוזותינו: סרטם החדש "איש רציני", המכונה בפיהם "קומדיה שחורה", חובר לשורשים היהודים שלהם. התוצאה: סרט אמריקני מלא בהוויה יהודית שכוללת רבנים, מורים לעברית וחובשי כיפות.

הסרט מחזיר את הצופים לשנת 1967 ומגולל את סיפורו של לארי גופניק, מרצה לפיזיקה שמשפחתו מערימה עליו קשיים רבים, הגורמים לו לפנות לשלושה רבנים שונים בניסיון למצוא איזון מחודש בחייו. גופניק מוקף צרות צרורות מכל הכיוונים: הוא מגלה שאשתו בוגדת בו עם מרצה אחר באותה אוניברסיטה בו הוא עובד, בתו גונבת ממנו כספים במטרה לממן ניתוח אף, בנו מתקשה בלימודי העברית שלו, ואחיו חסר עמוד השדרה מתעקש לכפות את עצמו עליו.

לפני כחודשיים עלה לרשת הטריילר, שהוכיח עד כמה האחים כהן ממשיכים לשלוט בשדרה המרכזית בהוליווד. ברשימת השחקנים הבולטים מופיעים לא מעט יהודים כמו מייקל שטולברג ששיחק בסרט "גוף השקרים" והתארח בסדרת הטלוויזיה המשטרתית "חוק וסדר", אדם ארקין ששיחק ב"היץ'" ובסדרות טלוויזיה רבות בהן "שיקגו הופ", "חף מפשע" ו"חוק וסדר", ושמות נוספים כמו ג'ף גולדבלום, ריצ'רד קינד, פרד מלמד ועוד. למרות זאת, אין שום אזכור למדינת ישראל בסרט.

לרגל הקרנות הבכורה של הסרט שנערכו בשלושה מוקדים, ניו יורק, לוס אנג'לס ומיניאפוליס - עיר מולדתם של האחים כהן - חשבנו להעניק לכם הצצה למה שעתיד להיות שובר קופות, כדי לעורר את התיאבון שלכם עד לחודש דצמבר, אז צפוי להגיע הסרט לישראל.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק