השוטר התוקף הפך לשחקן

לצד התשבחות הרבות לו זוכה הסרט עג'מי, יש מי שזועם על מפיקי הסרט על הליהוק של השוטר ערן נעים - מי שפוטר לאחר שתקף מפגין בהתנתקות. "אין קשר בין האירוע לסרט", טוענים מפיקי הסרט

השוטר הטוב או השוטר הרע? הסרט הישראלי עג'מי יצא לאקרנים לא מזמן וכבר זוכה לביקורות טובות ולתשבחות רבות. אבל היו מי שנדהמו לראות על מרקע הקולנוע את אחד השחקנים - השוטר ערן נעים, שפוטר מהמשטרה לאחר שתקף מפגין במהלך ההתנתקות. יש אפילו סרטון שמתעד את התקיפה.

השוטר נעים משתתף בסרט שמתבסס על שחקנים חובבים שמגלמים את עצמם בחיים. עכשיו מתעורר זעם בקרב כמה אזרחים כלפי מפיקי הסרט, שכבר הספיק לזכות בפרס אופיר, על שליהקו לתפקיד ה"שוטר הטוב" בסרט את נעים.

מי שגרם לפיטוריו של נעים הוא עקיבא ויתקין, זה שהותקף על-ידי נעים. ויתקין התלונן נגד נעים במחלקת חקירות שוטרים ובעקבות זאת הוא הועמד לדין. אחרי שגילה שנעים לוהק לשחק בסרט - היה מופתע מאוד והרגיש פגוע.

"הכניס את האצבעות לנחיריים שלי"

"הותקפתי במהלך ההפגנות לפני ההתנתקות", מסביר ויתקין. "רואים בווידאו איך הוא תוקף אותי בצורה אכזרית מאוד, איך הוא מכניס את האצבעות שלו לתוך הנחיריים שלי".

אחרי שהסתיים התהליך הפלילי בסופו פוטר ונגזרו עליו עבודות שירות, פנה ויתקין להליך אזרחי נגד נעים במטרה לבקש פיצוי על אותו אירוע. "אני ועורכי דיני מקבלים מכתב מנעים, בו הוא מתאר שהוא במצב קשה ומאושפז בבית חולים פסיכיאטרי", מספר ויתקין שהתלבט בעקבות המכתב אם להמשיך בתביעה.

ויתקין גילה פתאום שנעים היה עסוק בפיתוח קריירת משחק. "הוא פשוט ניצל את טוב הלב האנושי שלי", התאכזב ויתקין.

את תגובתו של ערן נעים קיבלנו דרך מפיקי הסרט שאומרים: "ערן נעים לא נבחר לשחק בסרט בגלל האירוע. בזמן ליהוקו לא ידענו על האירוע. במהלך הסדנאות שקדמו לצילומים ערן התגלה כאדם רגיש ואחראי ונמצא מתאים לתפקיד. ערן שילם את חובו לחברה ואין קשר בין האירוע לסרט".

הווידאופדיה: ההתנתקות

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק