כהן התחיל לשיר - הקהל עוכב בחוץ

לאחר ציפייה גדולה עלה לאונרד כהן לבמה בברמת גן. אך למרות ההתרגשות תורי ענק בכניסה להופעה פגעו במורל של אלפי המעריצים שנאלצו לחכות שעות בחום, ואפילו הפסידו את עלייתו של כהן לבמה. מפיקי המופע החליטו ברגע האחרון להסיר את הבדיקה הביטחונית ולאפשר את כניסתם של המעריצים

לאחר ציפייה גדולה התקיים אמש המופע המדובר של לאונרד כהן באצטדיון רמת גן. הזמר האגדי עלה מול עשרות אלפי צופים ואמר על הבמה בעברית: "מה טובו אהליך יעקב משכנותיך ישראל". אך למרות ההתרגשות הרבה שהייתה טרם המופע, מספר תקלות בבדיקה הביטחונית האיבו על החגיגה המוזיקלית.

המופע התחיל בדיוק בזמן שנקבע. כהן עלה לבמה ב-19:48, אך הבעיה היחידה הייתה שלא כל המעריצים הספיקו להיכנס. לפי עדויות של אנשים שעמדו במקום, תור של אלפי אנשים עמד וחיכה בשער האצטדיון לאורך מספר שעות בנימוס, אך כמעט הפסיד את תחילת המופע.

כאשר ראו שההופעה מתחילה החליטו המארגנים לבטל את הבדיקה הביטחונית שהאטה את קצב כניסת הממתינים למופע, ואלפי אנשים נהרו יחדיו פנימה. בעקבות העיכוב נכנסו חלק מהמעריצים במצב רוח רע, וחלקם אף דיברו על תביעה ייצוגית נגד מארגני האירוע.

אך לאחר הדרמה שאירעה בכניסה למופע התפנו המעריצים להנות משיריו של הזמר, וגם להאזין למסרים של שלום ואחווה. במהלך המופע פנה כהן לקהל ונאם בעד שלום ואחריות קדושה להבנת סבלו של האחר, והושטת יד לשלום לאויב.

כהן התייחס בין שיריו גם ל"פורום המשפחות השכולות", ארגון ישראלי פלסטיני, שלו מעניק הזמר את הכנסות המופע בישראל. "בעומק הכאב נדהמתי לגלות אנשים שמצאו לנכון להושיט יד לבית של האויבים שלהם. זה מעבר לשלום וזה מעבר לעימות, זה לא סיפור של לסלוח ולשכוח, זה לא על נקמה וזה אפילו לא על שלום ממש", אמר כהן על הבמה.

"בעזרת השם יהיה שלום", בירך כהן בעברית את הקהל הרב. הוא הוסיף כי הוא מסיר את כובעו לכבוד היוזמה המשותפת של המשפחות השכולות, והזכיר כי "יש סדק בכל דבר וכך נכנס האור".

הצצה לחזרות של כהן בישראל