גשם בתיאטרון בית לסין: כך זה נראה

חוויה רטובה ולגמרי לא שגרתית הפתיעה אמש את באי התיאטרון שהגיעו לצפות בהצגה "עלמה ורות". באמצע ההצגה נפתחו לפתע שערי שמיים, או יותר נכון - המתזים בתקרת האולם, והשאירו את באי התיאטרון המומים ורטובים. "זאת הייתה מאסה אדירה של מים שלא הפסיקו לרדת", סיפר אחד המבלים. בית לסין: כל הצופים יפוצו

ההצגה חייבת להימשך - את זה יודע כל שחקן מתחיל, אבל אתמול בתיאטרון בית לסין הוכח שהמשפט הזה כנראה לא עמיד במים. במהלך ההצגה "עלמה ורות" בכיכובה של יונה אליאן, נבהלו הצופים לגלות שיורד עליהם גשם.

"זאת הייתה מאסה אדירה של מים", סיפר אחד הצופים בהצגה, "שפשוט לא הפסיקו לרדת". בדיקת אנשי התיאטרון גילתה כי ה"גשם" שירד משמי התיאטרון לא היה אפקט שקשור להצגה, אלא מתזי המים בתקרה שהחלו לפעול בעקבות איתות גלאי העשן שהזהיר מפני שריפה.

בבית לסין מעריכים כי לא מדובר בתקלה טכנית, אלא שאש אכן נדלקה באחת מהפינות בתיאטרון, אולי אפילו בעקבות אדם שעישן סיגריה בתחומי האולם. "הפינוי עבר בשקט", סיפר אדם שנכח בהצגה, "אבל כמו בישראל, כאשר האנשים הגיעו מתחת ליציע - כולם נעמדו לראות את הגשם יורד, למרות שהסדרנים הזהירו אותם כי ישנה סכנת התחשמלות במקום".

בילוי רטוב בתיאטרון: החולצה נכנסה לכביסה
 
"כל הצופים שצפו בהצגה מטופלים ובהמשך יוחלט כיצד יפוצו", נמסר רשמית מבית לסין. עוד הוסיפו בתיאטרון כי כבר היום בערב תתקיים הצגה נוספת של "עלמה ורות", לאחר שנערך ייבוש של האולם כדי  שההצגה תוכל להתקיים כסדרה.

עם זאת, לא כל הצופים סיימו את הערב רטובים אך מרוצים. "לבשתי חולצה חדשה", סיכם ניסים את חווייתו מ'הבילוי הרטוב'. "זאת הפעם הראשונה שלבשתי אותה וישר הייתי צריך לזרוק אותה לכביסה.

"האמת שבדרך כלל אני הולך למופעי סטנד-אפ, כי בהצגות רגילות אני בדרך כלל נרדם", התוודה. "אבל הפעם לא יכולתי להירדם, בגלל המים. חבל, דווקא הייתה הצגה יפה, התאכזבתי שלא ראיתי את הסוף".