שטיח פרחים ענק כבש את תל אביב

בשורה טובה לחובבי הטבע העירוניים: שטיח הפרחים בגודל של דונם וחצי נפרש בכיכר רבין בתל אביב. המייצג הססגוני, שמורכב מ-500 אלף פרחים, נשלח ישירות מבלגיה כמחווה של עיריית בריסל. ראש העירייה חולדאי קורא לקהל הרחב להגיע ולהנות מהמיצג. צפו בתמונות המרהיבות מהכיכר

תל אביב מתיפייפת: לכבוד ראש השנה התקשטה כיכר רבין בתל אביב בשטיח פרחים צבעוני מרהיב ביופיו. השטיח, שמורכב מ-500 אלף פרחים בשלל צבעים וסוגים, נשלח לעיר כמחווה של עיריית בריסל לחגיגות מאה שנה לתל אביב.

העירוניים שביניכם, המעוניינים לספוג קצת טבע, יכולים כעת למצוא זאת במרכז תל אביב. השטיח הפרחוני בגודל דונם ורבע נפרש בכיכר המרכזית של העיר וצפוי להיות מוצג עד יום חמישי.

רון חולדאי מתרגש

הכניסה לאזור התצוגה הוא חופשי, כאשר היום ומחר החל מהשעה 20:00 ובכל חצי שעה יתקיים מופע אור קולי מרהיב המלווה את המייצג. דוגמת שטיח הפרחים עוצבה על ידי האמן עדי יקותיאלי והיא מבוססת על מוטיבים של אריחים וציורי קיר מבתיהם של ראשוני תל אביב.

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי מתרגש למדי מהאירוע. חולדאי הזמין את הקהל הרחב להגיע וליהנות, והוסיף בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "שטיח הפרחים מבריסל הוא דבר מפורסם ונעשה בערים רבות מסביב לעולם".

תקלה טכנית במטוס עם הפרחים

מבצע העברת הפרחים היה מורכב וארוך וכמעט הסתיים במאות אלפי פרחים נבולים. לקראת העלאת הפרחים למטוס בבריסל התגלתה תקלה טכנית במטוס, דבר שעיכב את ההמראה לישראל.

לבסוף, כאשר הגיע משלוח הפרחים הגדול לנמל התעופה בן גוריון, ערכו נציגי משרד החקלאות בדיקות רבות, מה ששוב עיכב את הגעת הפרחים ליעדם. אך למרות האיחורים והעיכובים נפתחו היום החגיגיות במרכז תל אביב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק