במאי הסרט לבנון: "אני בסחרחורת, אני כל כך מתרגש"

סרטו של הבמאי הישראלי שמואל מעוז זיכה את ישראל בהרבה כבוד הערב, לאחר שזכה בתואר הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בוונציה. בדרכו לזכייה ב"אריה הזהב", גבר על מועמדים מכובדים בינהם סרטו של מייקל מור, "קפיטליזם- סיפור אהבה", העוסק במשבר הכלכלי בארה"ב

חדשות טובות לקולנוע הישראלי: הסרט "לבנון" בבימויו של שמואל מעוז, זכה הערב בפרס "אריה הזהב" באחת התחרויות החשובות ביותר בתחום הקולנוע. הסרט זכה בקטגוריה הסרט הטוב בפסטיבל הסרטים בוונציה שמתקיים מדי שנה באיטליה.

הסרט, שבו משתתפים אושרי כהן, מיכאל מושונוב ודודו טסה, מתאר את חוויותיו של צוות טנק בזמן מלחמת לבנון הראשונה. בדרכו אל הפרס, גבר המועמד הישראלי על מועמדים רבים ואיכותיים, ובינהם גם על סרטו של הבמאי מייקל מור, "קפיטליזם - סיפור אהבה", העוסק במשבר הכלכלי בארצות הברית.

"אני בסחרחורת, אני כל כך מתרגש", אמר הבמאי שמואל מעוז דקות אחרי ההכרזה על הזכייה. "אחרי שנים כל כך רבות מאז שנגמרה המלחמה, חשבתי שאיבדתי את הדמעות. הן חזרו אלי הערב וזה בעצם הפרס הגדול שלי. אני לא יכול לחשוב קדימה עכשיו, אין יותר קדימה מזה כרגע".

פסטיבל הסרטים של ונציה הוא פסטיבל הסרטים הוותיק ביותר בעולם והוא מתקיים מדי שנה על האי לידו שבוונציה מאז שנת 1932. הפסטיבל מתקיים כחלק מהביאנלה של ונציה, הנחשבת לאחת מהתערוכות החשובות והיוקרתיות ביותר בעולם האמנות העכשווית.