יצ יצפ יצפאן מאומן

ריקודים, שירים, ברכות וכתיבת ספר תורה - אלי יצפאן חגג כהלכתו את כתיבת ספר התורה שתרם ויוטס לקברו של הרבי נחמן מברסלב. צפו בחגיגה

כבר שנים שאלי יצפאן מבקר באומן. הנסיעה לקברו של רבי נחמן מברסלב הפכה למסורת גם בקרב גברים שלא משתייכים לקהילה החרדית. אך בשונה מבשנים קודמות, יצפאן לא נוסע לבד. הפעם הוא לוקח איתו ספר תורה שהוכן במיוחד לכבוד האירוע.

הבדרן הישראלי, הידוע בקרבתו לדת, תרם ספר תורה מהודר לזכרו של רבי נחמן מברסלב, אשר יוטס לאוקראינה ויוכנס למתחם התפילה "ציון" באומן לקראת ראש השנה. על הטיסה לאומן צפוי להיות גם חבר הכנסת לשעבר אריה דרעי.

גם הרב עובדיה חגג

לצורך השלמת הכתיבה, התאספו כמה מכובדים בבית הכנסת הסמוך לביתו של יצפאן, ובהם הרב עובדיה יוסף. בקרבתו של הבדרן מספרים שספר התורה נקנה על ידי חברו, הזמר אבי בן-ישראל, כאשר חלקו נתרם על ידי יצפאן עצמו.

במהלך הערב המיוחד יצפאן האזין לתקיעת השופר, התפלל ואף קיבל הוראות מדויקות כיצד לברך. יצפאן ליווה את הכותב בספר כשהוא אוחז ביד ימינו.

הבדרן הידוע זכה לכבוד שמעטים זוכים לו, ושמו נרקם על הפרוכת שתכסה את הספר שיוטס לאומן. לקראת סוף האירוע יצפאן, שנראה נרגש במיוחד, לחץ את ידיהם של הנוכחים, שר עימם בהתלהבות ורקד בחגיגות שהמשיכו אל הרחוב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק