פסגת היופי: תערוכה חדשה מציגה את 100 הנשים היפות בעולם

מרלן דיטריך, בר רפאלי, מריה שרפובה וקלאודיה שיפר הן רק חלק מהרשימה שמרכיבה את תערוכת 100 הנשים היפות בעולם, שנפתחה היום בקניון רמת אביב. לצד דוגמניות ושחקניות, ניתן למצוא גם נשות פוליטיקאים, ספורטאיות ונשים מעולם העסקים. כמה ישראליות נכנסו לרשימה המכובדת - ומי נשארו בחוץ?

מה משותף לקלאודיה שיפר, מרלן דיטריך, המלכה ראניה ומריה שרפובה? ניחשתם נכון, כולן יפות וכולן מופיעות בתערוכה חדשה שמציגה את מאה הנשים היפות בעולם. בתערוכה מוצגים צילומים נדירים מתקופות שונות, שסוקרים את מגמות האופנה המשתנות לאורך השנים.

ספק אם צריך לשכנע מישהו להגיע לתערוכה כזו, שמקבצת כל כך הרבה יופי במקום אחד וכצפוי, מופיעות בה לא מעט דוגמניות ושחקניות. בין התמונות שפזורות לאורך התערוכה, אפשר להתפעם מיופיין של נשים מעולם העסקים, מתחום הפוליטיקה, המוסיקה והספורט. התערוכה, שנפתחה היום בקניון רמת אביב, תציג עד ה-25 בספטמבר.

בין הנשים היפות שמופיעות בתערוכה זכינו גם לייצוג של שתי ישראליות. הראשונה היא השחקנית היהודייה נטלי פורטמן שנולדה בישראל, והשנייה היא לא אחרת מאשר בר רפאלי. לידיעת רפאלי, כמו עם ליאונרדו די קפריו, גם את הרשימה הזו היא חולקת עם הדוגמנית הברזילאית ג'יזל.

נציגה נוספת מהמזרח התיכון היא המלכה ראניה, שכנתנו מירדן, שנולדה בכווית ואף קבעה שיא גינס כשהוכתרה למלכה הצעירה ביותר בעולם בשנת 1999, כשהיא בת 29 בלבד. חיפשנו עוד ישראליות שבלטו בהיסטוריית היופי כמו דוגמניות העבר מיכאלה ברקו ושירז טל, אך הן נותרו מחוץ לרשימה.

100 שנים - 100 נשים

תמונות נוספות שמעטרות את האוסף המרשים הן של נשים שהן גם מותג בתחום היופי. כמו לדוגמא ז'קלין (ג'קי) קנדי, אשתו של נשיא ארצות הברית לשעבר, שהפכה לאייקון אופנה בזכות המשקפיים והשמלות שיצרו מראה ייחודי לה.

הנשים נבחרו בשל יופיין יוצא הדופן וגם בשל עשייתן. כך ניתן למצוא גם שתי שחקניות טניס שהן גם מוכשרות וגם יפות - אנה קורניקובה ומריה שראפובה, שעשו חייל בתחום הספורט - אך פזלו גם לתחום הדוגמנות והמשחק.

לא ניתן לסיים את הרשימה מבלי להזכיר כמה שמות קלאסיים כמו שלוש דוגמניות העל: סינדי קרופורד, קלאודיה שיפר ונעמי קמפבל, שכיכבו על כל שערי המגזינים המובילים בשנות התשעים, וגם נשים שכבר לא איתנו אך בהחלט השאירו את חותמן, כמו ויויאן לי שהתפרסמה בעיקר בזכות תפקידה בסרט "חלף עם הרוח".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק