מיוחד: צפו בקטעים מההופעה של מדונה

עשרות רקדנים, שלל תלבושות, מסכי ענק עם וידאו-ארט מדהים וכמובן כל הלהיטים הגדולים של מלכת הפופ בעיבודים מקפיצים: כל אלה חיכו ל-60 אלף מעריצים נלהבים בפארק הירקון. "אני מאמינה שאם תשיגו כאן שלום, יהיה שלום בכל העולם", צעקה מדונה לקהל, וההמונים השיבו בשאגות "אסתר". צפו בקטעים מההופעה של האחת והיחידה

60 אלף מעריצים נלהבים נהרו לפארק הירקון החל משעות הצהריים בשאיפה לתפוס מקום טוב ככל האפשר על הדשא, לקראת אירוע השיא של הקיץ - מדונה מופיעה בישראל.

כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו דיווחים בכל שעה מהמקום, עם שיחות עם מעריצים, עדכון על מצב פקקי התנועה וסיפורי צבע מההופעה שמסעירה את ישראל. הערב ומחר בערב יתמלא פארק הירקון בעשרות אלפי מעריצים שלא מוכנים לפספס את ההזדמנות לראות את מדונה מוכיחה שוב מדוע היא מלכת הפופ הבלתי מעורערת.

"הופעתי כאן לפני 16 שנה, עבר המון זמן - לא עוד!"

השערים נפתחו בשעה 17:30. את המופע חימם די.ג'יי פול אוקנפלד שהופיע במשך שעה וחצי, וסביב השעה 21:00, באיחור קל - בעקבות מדיטציה שערכה הדיווה, פתחה מדונה את המופע הלפני אחרון שלה במסע ההופעות "דביק ומתוק" לקול תשואות הקהל.  

דקות ספורות לאחר עלייתה של הדיווה על הבמה, פרצו מאות מעריצים שלא היו להם כרטיסים את הגדר החיצונית של מתחם ההופעות בפארק הירקון. ההמונים ניסו להיכנס פנימה, לאזור הקהל, אולם כוחות המשטרה במקום הצליחו להשתלט על הפורעים והוציאו אותם מהמתחם. לאחר התקרית המשיכה ההופעה כסדרה.

עיבודים מקפיצים לכל הלהיטים מהעבר וגם מהאלבום האחרון, וידאו-ארט מושקע ויוצא דופן על מסכי הענק, עשרות רקדנים, ותלבושות אותן החליפה הזמרת כל שלושה שירים היו רק התפאורה להופעה מדהימה באמת, יעידו עשרות אלפי המעריצים שלא הפסיקו לשיר ולרקוד.

נראה שמדונה מצאה פה בישראל סוג של בית עבורה. בשלב מסויים צעקה מדונה לקהל: "אני מאמינה שאם תשיגו כאן שלום, יהיה שלום בכל העולם", וההמונים השיבו בשאגות "אסתר, אסתר". בהמשך פנתה שוב לישראלים ואמרה בכנות: "הופעתי כאן לפני 16 שנה, עבר המון זמן - לא עוד!".

"אסתר" התעטפה בדגל ישראל

מדונה המשיכה להלהיב את הקהל, שאהב במיוחד את הביצוע ל"כמו תפילה", בו הסתובבה הזמרת על הבמה עם נעלי עקב בעלי עקבים לא הגיוניים בעליל. אבל רגע השיא בהופעה היה כש"אסתר" ירדה לקהל, רקדה עם ההמונים, ואז חטפה דגל ישראל מאחד המעריצים והתעטפה בו לקול תשואות הקהל - תמונה יוצאת דופן שוודאי תופיע על שערי עיתונים בעולם.

ואיך נסכם את ההופעה? כמו שאמר אחד המעריצים הנרגשים ביציאה מהפארק: "זאת ההופעה הכי טובה שראיתי בחיים. אסור לפספס. תלכו מחר".

עלות ההופעה של מדונה היא לא פחות מ-7 מיליון דולר. את הזמרת ואת 250 אנשי הצוות שבאו איתה הובילו 5 מטוסי מטען, כשבתוכם הייתה גם מרצדס עתיקה שנוסעת על הבמה. היום ומחר יהיו בפארק יותר מ-100 אלף ישראלים, ששילמו בין 490 ל-2500 שקל לכרטיס. והמספר הנוסף: 30 מיליון דולר - אלו הם הרווחים הצפויים מסיבוב ההופעות של מלכת הפופ, שמסתיים מחר בת"א.

בהכנת הכתבה השתתפו אור גלזר, גלי שפס, חי אוחיון וקארין חילוביץ'

הווידאופדיה: מדונה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק