הכירו את הרב שגילה למדונה את הסוד

איך הפכה חכמת הנסתר של הקבלה לדבר הכי חם אצל הידוענים של הוליווד? בעיקר בזכות איש אחד - הרב מיכאל ברג מבוורלי הילס. "אנשים מכירים כמובן את מדונה בתור אישה מפורסמת, אבל היא עושה עבודה רוחנית מדהימה", אומר הרב ברג. הצצה נדירה אל המקום שאליו באות מדונה ודמי מור לקבל עצות, רגע לפני שמדונה נוחתת בארץ

יש לא מעט אנשים בהוליווד שעומדים בתור בשביל לפגוש את הרב מיכאל ברג. אם תיתקלו בו ברחוב לא בטוח שתזהו אותו, אבל את האנשים שרואים בו את הדמות ששינתה את חייהם - אין ספק שאתם מכירים היטב.

מרכז הקבלה של הרב מיכאל ברג בלוס אנג'לס הפך עם השנים לאחד המוסדות החשובים בעיר הכוכבים. אבא של מיכאל, הרב שרגא פיליפ ברג, ייסד את מרכז הקבלה בתל אביב בשנות ה-70, כחלק מתהליך של הפיכת חוכמת הנסתר - היא חוכמת הקבלה דווקא למשהו נסתר פחות ונגיש יותר. היום מונה מרכז הקבלה 50 סניפים ברחבי העולם ומאות אלפי תלמידים, בהם לא מעט סלבס ברמה עולמית.

"בשונה מהרבה דתות או דרכים רוחניות, אנחנו רואים את העבודה שלנו", מסביר הרב, שהפך בעבודה קשה את המרכז הלא מאוד מפואר ונוצץ - לדבר החם הבא. "כלומר, אין בורא שיעשה לנו את השינוי".

כמו תפילה אתה קורא בשמי

בין התלמידים הרבים שנהרו להרצאות במרכז בלטה מישהי אחת, שדווקא גילתה בתחילת דרכה חיבה לצלבים ולישו: מדונה. הרב ברג הפך את הקבלה לדבר החשוב ביותר בחייה של הזמרת, והיא בתמורה הפכה אותו לאחד האנשים המשפיעים ביותר בהוליווד.

"היא הייתה בהיריון עם הבת שלה, והשאלות באמת נעשות יותר אקוטיות באותו זמן", מתאר הרב את המפגש עם הזמרת. "אנשים מכירים כמובן את מדונה בתור אישה מפורסמת, אבל מבחינת העבודה הרוחנית שהיא עושה, מבחינת השינוי הפנימי שהיא עושה - אנשים רוחניים לוקחים את זה ברצינות ובאמת עוברים את השינויים הללו".

ומדונה היא לא היחידה שראתה את האור ומפיצה אותו בעולם: דמי מור ואשטון קוצ'ר, גם הם חברי המרכז בלוס אנג'לס, חברים אישיים של הרב ברג.

חוכמה וירטואלית

ובכלל, השימוש באותיות ובצירופי אותיות, שבקבלה מאמינים שיש להן כוח על המחשבה שלנו, לקישוט טרנדי על גופן של לא מעט זמרות, גם הפרועות שבהן.

למרות כל זאת ברג כבר לא מתרגש ממפורסמים. כרגע הוא עסוק בעיקר בשיפוצים של בית הספר המקומי ברוח הקבלה, שם נושאים בילקוט כבר מהגן את "ספר הזוהר".

אבל מה שהכי מרגש אותו בימים אלו הוא השקת האתר הישראלי, שיעביר שיעורי קבלה 24 שעות ביממה. ברג, איש קבלה עד הסוף, מטיף לא להמתין לבורא עולם - אלא לעשות. והוא לא נח לרגע. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק