טופז הובא למנוחות: "במותו ובחייו השיג 100% רייטינג"

למרות הניכור בו חש לאחר מעצרו, אמנים, זמרים ושחקנים רבים ליוו הבוקר למנוחות את דודו טופז שנחשב במשך שנים לאחד האמנים הבולטים והמוערכים בישראל. "הוא תמיד שאל אותי איך לא התחתנו", סיפרה בחיוך פנינה רוזנבלום. "כואב לי על הילדים", הוסיפה. "זו טרגדיה גדולה עם המון חומר למחשבה", אמר מוטי גלעדי

הרבה אמנים, זמרים, וחברים החליטו לזכור לדודו טופז ז"ל חסד נעורים. לראשון בבידור זה כבר לא יעזור, אבל משפחתו יכולה אולי להתנחם מעט מהנוכחות המרשימה של אנשי טלוויזיה ו"סלבס" מתקופות שונות שהחליטו ללוות את טופז בדרכו האחרונה. חלק מהם סיפרו לחדשות 2 באינטרנט על דודו טופז שלהם - או לפחות זה שהם העדיפו לזכור.

"גם במותו וגם בחייו השיג 100 אחוז רייטינג", ספד לו השחקן יהודה ברקן וידע בדיוק על מה הוא מדבר, שכן אין עוד הרבה אירועים שיכולים להביא את ננסי ברנדס, יהורם גאון, טוביה צפיר, יגאל שילון, מני פאר, אריאל זילבר, ציפי שביט, אריק סיני, שרון אלכסנדר, נאור ציון, פנינה רוזנבלום ועוד רבים אחרים למקום אחד. למרות זאת, אמנים רבים שמוקיעים את מעשיו של טופז נעדרו מהמקום.

"הוא תמיד התבדח על איך זה שלא התחתנו", סיפרה פנינה רוזנבלום. "צריך לזכור לדודו את הדברים הטובים. הוא היה איש טוב, לא פושע ולא עבריין. אנחנו קרובים ליום כיפור וצריך לסלוח לו ושלא ישימו לו כתם על הדברים שעשה".

"פספוס אמיתי", סיפר עליו השחקן אלי דנקר. " דודו כל החים רק נתן ונתן ונתן, זה סיפור טרגי מתחילתו עד סופו".

"מעורר מחשבות על תחום הבידור"

אך רבים מהאמנים התייחס לא דווקא לדודו, אלא למה שהשאיר אחריו - הילדים. "כואב לי הלב עליהם", אמרה רוזנבלום, "צריך לדאוג עכשיו לילדים המסכנים". גם הזמר והשחקן הוותיק מוטי גלעדי אמר כי הוא "חושב רק על הילדים". "אני רואה את שלושת הילדים עומדים שם", סיפרה עו"ד ברוריה לקנר," אחרי מוות שיכול היה להימנע".

חלק מהאמנים ניסו ללמוד מסיפורו של טופז. להסיק איזה שהן תובנות מסיפורו העצוב של מלך הרייטינג. "זו טרגדיה גדולה עם חומר למחשבה", הוסיף גלעדי. "זה מעורר מחשבות על הבידור, הטלוויזיה, הרייטינג והאמנים הצעירים. זה פרק לימוד בעולמו של שחקן של מה שבאמת חשוב בחיים - בית, ילדים. הקריירה צריכה לבוא אחרי זה". "אנחנו יוצאים אנשים יותר חזקים לתת ולעזור", סיפר הזמר דודו פישר. "אני מקווה שכולנו נלמד מזה".

טוביה צפיר בבית העלמין, הבוקר (חדשות 2)
אך היו שבחרו גם ביום הזה להאשים את מי שהם ראו כאשמים במוות. "ביום הקשה הזה, אני בן אדם שקול", אמר חברו הקרוב של טופז, ננסי ברנדס, אך מיהר להוסיף: "אני חושב שהיה פה סוג של חוסר רגישות בטיפול באדם הזה. לא נתנו לו לראות את הילדים, הפכו אותו למפלצת ועשו דברים פסולים. הכתובת הייתה על הקיר, נתנו לו להרגיש שאין לו לאן לחזור, שהוא אדם מת".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד:

דניאל טופז: "לעולם לא אתבייש שאבא שלי היה דודו טופז"

דודו טופז התאבד: משדר מיוחד

סנגורו: "אסרו עליו לפגוש את ילדיו"

ניתוח כתב היד של טופז: "תשו כוחותיו מהמלחמות הפנימיות שלו"

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור

ההסתבכות של טופז: כך הכך התחיל

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים