ברקת יוצא לסיבוב בארים בבירה

אחרי סוף שבוע סוער של הפגנות ומהומות על רקע פתיחת החניונים בעיר בשבת, יצא הלילה ראש העיר ברקת למרכזי הבילוי בבירה. העירייה רוצה להחזיר לעיר את חיי הלילה שדעכו בשנים האחרונות, והיא תפעיל קווי לילה מת"א לירושלים. "אל תאכזב אותנו", ביקשו הבליינים הירושלמים מראש העיר

ראש עיריית ירושלים יוצא לבלות: אחרי סוף שבוע סוער בעקבות הפגנות החרדים בעיר, יצא ראש העיר ניר ברקת להסתובב באתרי הבילוי הליליים של עיר הבירה.

בין המוסיקה ועשן הסיגריות אמר ברקת כי "קורים דברים בירושלים", ולא התכוון דווקא לשריפות הפחים או להתפרעויות בכיכר השבת, כי אם למשחקי ה"סטריטבול" ששוחקו באותו זמן בעיר.

עיריית ירושלים מתמקדת בהחייאת מרכזי הבילוי, ולשם כך אף יוחזרו קווי הלילה של 'אגד' לעיר ירושלים. "קווי התחבורה יפעלו כמו פעם בימי חמישי ובמוצ"ש", אמר ברקת והבטיח כי הסטטוס קוו בעיר לא ייפגע וכי הקווים לא יופעלו בשישי. קו האוטובוס 480, תל אביב-ירושלים, יתחיל לפעול עד השעה 03:00 לפנות בוקר. בנוסף, החל מהלילה יפעלו בירושלים שבעה קווי אוטובוס שיסיעו צעירים ממקומות הבילוי לשכונות השונות.

ברקת מבטיח: החניון ייפתח

בהתייחסו למחלוקת הקשה סביב נושא פתיחת החניונים בשבת הודיע ברקת כי "חניון קרתא ייפתח בשבת- זאת התוכנית". בהתבטאות נדירה בכל הקשור לסכסוך המתמשך עם העדה החרדית הפגין ברקת יד נוקשה ופנה למפגינים. "כל מי שעובר על החוק צריך להיענש", אמר והדגיש כי אינו מעוניין בדרכי מלחמה. "אני לא רואה מאבק בין חילונים לחרדים, צריך להגיע למצב של WIN WIN (ניצחון לשני הצדדים)".

"אני מאמין שהעניין הזה צריך לרדת מסדר היום", חזר והבהיר כמעט לכל אורך הסיור הלילי שערך ראש העיר, "תנו לנהל את העיר, אנחנו פה לחגוג הערב.

"אל תאכזב אותנו"

בהמשך סיורו נפגש ברקת עם העוברים ושבים שרובם, אם בהשראת האלכוהול ואם בהשראת הלילה הירושלמי חיבקו את ראש העיר בחיבוק חם שספק אם היה מקבל בשכונות אדוקות יותר בעיר. "אל תאכזב אותנו, אנחנו בחרנו בך ואנחנו מקווים שהעיר הזאת תהיה טובה אלינו", ציינה תושבת שכונת קרית יובל בעיר. המבלים שיתפו את ראש העיר בדאגתם מהשתלטות החרדים .