האחים בלוז עושים עלייה

מי לא שמע על האחים בלוז, הסרט המיתולוגי שהפך זה מכבר לסרט פולחן. עכשיו האחים בלוז עושים עלייה ומגיעים אלינו בצורת מחזמר. את מקומם של ג'ון בלושי ודן אקרויד, תופסים ג'ייק ואלווד בלוז, הבריטים. ככה זה נראה היום בנמל תל אביב

שעות אחדות אחרי שנחתו בישראל, פגשנו את "האחים בלוז" הבריטים בחוף הים בתל אביב, ולא היינו שם לבד. סמוך אליהם הצטלם זוג צעיר לקראת החתונה, בחליפה ובשמלה.

הנשואים-לעתיד קפצו על ההזדמנות והצטלמו עם האחים בלוז, שגם תרמו מימד ווקאלי לתמונות החתונה. לצערם של "האחים בלוז", החתן והכלה ממש לא זיהו אותם ואמרו שהם "לבושים כמו אנשי מאפיה".

אז לא, ג'ון בלושי לא חזר מהמתים ועלה לתל אביב, ודן אקרויד לא קפץ מארה"ב. מדובר בשני בריטים שנושאים את השמות הצפויים ג'ק בלוז ואלווד בלוז, שכבר 20 שנה מופיעים עם המחזמר המצליח ברחבי העולם ועדיין לוקחים את עצמם ברצינות.

השמות, אם תהיתם, רשומים בתעודות הזהות שלהם - לאחר ששינו אותם באופן רשמי. "אשתי לא הייתה מאוד מרוצה מזה", סיפר ג'ק. אלווד משלים אותו, "אנחנו מבצעים את כל המוזיקה מהסרט הראשון וחלק מהמוזיקה בסרט השני. אנחנו מערבים את הקהל, בריקודים והכול".

כששאלנו אותם את השאלה הבנאלית על טעמו של החומוס הישראלי, ענה ג'ק בבריטית אופיינית: "זה דג? זאת פרה? מה זה?", אלווד ענה לו בסבלנות, "זה כמו רוטב כזה".