דפש מוד בישראל: "אנחנו מאוד מתרגשים"

חברי הלהקה קיימו מסיבת עיתונאים בתל אביב שהתנהלה במצב רוח טוב במיוחד. "היינו מאוד מאוכזבים כשנאלצנו לבטל את ההופעה בפעם הקודמת", אמרו. "הצוות החליט שזה לא בטוח עבורנו". עכשיו הם אופטימיים: "עכשיו המופע הראשון בסבב העולמי מתקיים בישראל, אנחנו מקויים שהוא יהיה פנטסטי"

"היינו מאוד מאוכזבים כשנאלצנו לבטל את ההופעה בישראל בפעם הקודמת, אז עכשיו זכיתם למופע הראשון בסבב ההופעות העולמי שלנו" - כך אמרו חברי להקת דפש מוד דייב גהאן, אנדי פלטשר ומרטין גור במסיבת עיתונאים מיוחדות שקיימו בתל אביב.

השלושה, שנחתו אמש בישראל היו במצב רוח מצויין, פיזרו חיוכים לכל עבר והתבדחו עם העיתונאים. זה המופע הראשון שלנו בסבב הזה ואנחנו מאוד נרגשים להופיע בישראל, אנחנו מקווים שזה יהיה מופע פנטסטי".

חברי הלהקה התבקשו להסביר מדוע ביטלו את הופעתם בפעם הקודמת, לאחר מלחמת לבנון השנייה. "ציפינו לבוא לכאן, ידענו שיש לנו בישראל מערצים רבים, אבל ההחלטה הוצאה מידנו", אמר אחד מחברי הלהקה. "הצוות החליט שזה לא בטוח עבורנו. הם היו צריכים לשהות בישראל יותר זמן מאשר אנחנו, לצורך ההכנות, והרגשנו שזו לא החלטה שלנו להכריח אותם לבוא".

דפש מוד: לא מדברים על פוליטיקה

חברי הלהקה סיפרו כי במופע שיתקיים ביום ראשון הקרוב ברמת גן הם ישירו כ-7 שירים מהאלבום החדש, והשאר שירים ישנים יותר. לדבריהם, היו צריכים לבחור מתוך 44 שירים להופעה שתיארך כשעתיים. "יש אלמנט של רטרו באלבום", הם אומרים, "אבל הוא גם עתידי. רטרו עתידי".

דפש מוד, שנראים נרגשים מאוד מהביקור בישראל ביקרו היום בכותל בירושלים. הם גם מקווים שיספיקו לבקר באתרים נוספים, ואולי אפילו בחוף הים. "יש לנו טיול אחר הצהריים, אבל אין לנו יותר מידי זמן", הסבירו. "אנחנו צריכים לערוך בדיקת סאונד מחר".

אחד העיתונאים ביקש מהזמרים להתייחס לקונפליקט במזרח התיכון: "צריך לחיות מתחת לאבן כדי לא לשמוע על הבעיות במזרח התיכון", הם אומרים. "אין לנו הרבה מה לומר על זה מלבד שאנחנו מקווים שיהיה שלום. אנחנו משתדלים לא להתעסק יותר מידי בפוליטיקה, אלא לכתוב שירים על אנשים ויחסים".

4 מטוסים, 52 טון ציוד

בניגוד להברזה של הרגע האחרון לפני שלוש שנים, בגלל מלחמת לבנון השנייה, הפעם הם באמת כאן. סמוך לשעה 19:00 אתמול נחתו בישראל שלושת המופלאים, כשאיתם 4 מטוסים פרטיים ולא פחות מ-52 טונות של ציוד. מנתב"ג הם המשיכו ישר למלון בת"א.

בשבת הם צפויים לבצע את החזרה הגנרלית לקראת השיא ביום ראשון: הופעת הענק באיצטדיון רמת גן שתפתח את סיבוב ההופעות הבינלאומי של הלהקה. ההופעה תוקלט ותוצע למכירה תחת השם "לייב אין רמת-גן" - מה שמתחרז יפה עם דייב גהאן. 

דפש מוד בראיון לקראת ההופעה בישראל

הדיווח הראשון: דפש מוד מגיעים לארץ