איש הרדיו שמוליק רוזן הלך לעולמו בגיל 89

מגיש התכנית המיתולוגית "קפד ראשו" נפטר בביתו. רוזן, זוכה פרס מפעל חיים מטעם כנס הרדיו, עבד ברדיו הישראלי במשך 70 שנה ונודע בעיקר בזכות תכניות החידונים שהגיש ובזכות הפזמונים והספרים שחיבר

איש הרדיו והחידונאי שמוליק רוזן נפטר אמש (מוצ"ש) בביתו שברעננה בגיל 89. רוזן, זוכה פרס מפעל חיים מטעם כנס הרדיו בשנת 2008, מוכר בעיקר בזכות החידונים שיצר לקול ישראל, ובראשם חידון הרדיו השבועי "קפד ראשו".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוזן התחיל את עבודתו ברדיו המנדטורי ועם קום המדינה ערך ב"קול ישראל" תכניות תרבות שונות. במשך השנים ערך והגיש תכניות חידונים רבות כמו "נשאל ונענה", "עשרים מי יודע", "ושיודע לשאול" ועוד רבות נוספות. את התכנית "קפד ראשו" המשיך להגיש שנים רבות לאחר צאתו לגמלאות.

מלבד חיבתו לחידונים רוזן היה גם פזמונאי. פזמונו המפורסם ביותר "שוב לא נלך" נכתב אחרי מלחמת ששת הימים והיה לאחד השירים המזוהים עם התקופה. הוא חיבר שלושה ספרי חידונים, את הרומן האוטוביוגרפי "איש קטן אשה גדולה" ואת ספר הילדים "על עלים ושבלולים".

רוזן, אביו של העיתונאי עמנואל רוזן, נולד בירושלים וגדל בראשון לציון. דודנו היה הפסל יצחק דנציגר, ודודו היה פנחס רוזן, שר המשפטים הראשון של מדינת ישראל. הוא למד באוניברסיטה העברית בירושלים ובבית הספר לתיאטרון של ארווין פיסקטור בארצות הברית. הוא היה חבר להקת הכרמל וב"צ'יזבטרון".