אחרי המשבר: מדליית כסף למתעמלות

נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית זכתה במדליית כסף בתחרות בבאקו, זאת על רקע המתיחות בין בנות הנבחרת למאמנת אירה ויגדורצ'יק שנטען כי התנהגה באלימות כלפי הבנות. למרות החלטת הועדה הציבורית של איגוד ההתעמלות כי המאמנת לא תורשה לגעת בבנות, העניקה ויגדורצ'יק חיבוק ונשיקה לכל אחת מהבנות לאחר הניצחון

על רקע המשבר וההחלטה של הועדה הציבורית שהקים איגוד ההתעמלות שהחזיר את אירה ויגדורצ'יק לעבודה כמאמנת הראשית של נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית, זכו היום (שבת) בנות הנבחרת במדליית כסף בתחרות בבאקו. מדובר במבחן האחרון של הנבחרת הישראלית לפני היציאה למשחקים האולימפיים בריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזכייה היום היא במקום השני בקטגוריית הקרב-רב, שהיא הקטגוריה החשובה והקטגוריה שמזכה במדליות גם באולימפיאדה. מחר צפויות בנות הנבחרת, אלונה קושבצקי הקפטנית, קטי לבינה, יובל פילו, אידה מיירין וקרינה ליחבר להתמודד בשני גמרים - גם בתרגיל הסרטים וגם בתרגיל האלות והחישוקים.

אתמול לאחר שהעפילו הבנות לגמר, עוררה סערה מאמנת הנבחרת אירה ויגדורצ'יק, לאחר שחיבקה ונישקה את הבנות, למרות האיסור של הוועדה הציבורית של איגוד ההתעמלות שקבעה שכל מגע ישיר ופיזי עם הבנות ייעשה ע"י העוזרות אלה סמופלוב ורעיה אירגו וע"י הכוריאוגרפית איילת זוסמן. האיסור הגיע לאחר התקרית בה בעטה לכאורה באחת המתעמלות ושחוללה סערה. "קיימות נשיקות אחרי כל תרגיל מוצלח, אין בזה שום דבר חדש", אמרה המאמנת לחדשות 2.

מוקדם יותר השבוע הוחלט כי ויגדורצ'יק תצא לאולימפיאדה בריו, למרות הטענות לפיהן נהגה באלימות ובעטה באחת המתעמלות. ועדה ציבורית שהקים איגוד ההתעמלות קבעה כי אין סיבה להדיח את המאמנת לפני המשחקים האולימפיים, וכי היא תמשיך לאמן את הבנות גם במהלך המשחקים בברזיל - זאת לצד איש שימונה להיות מלווה ומתווך בינה לבינן.