האוצר מתחייב להעביר כסף שיציל את תיאטרון גשר

בעקבות הפרסום בחדשות 2 על סכנת סגירת המוסד הוותיק, יתערב משרד האוצר ויעביר מיליוני שקלים שיאפשרו את המשך פעילותו. באוצר יבחנו בנוסף כיצד לתקצב בעתיד את התיאטרון כדי למנוע את קריסתו

תיאטרון גשר נקלע לקשיים כספיים חמורים ועומד בפני סכנת סגירה בשל גירעון תקציבי של כ-6.5 מיליון שקלים. בעקבות כתבה על מצוקת התיאטרון ששודרה בתחילת השנה בחדשות 2, נודע היום (רביעי) כי משרד האוצר מתכוון להתערב ולהעביר סכום של 5 מיליון שקלים שיאפשרו למוסד להמשיך להתקיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו) התגייסה למאבק למען התיאטרון שהביא לכך שמשרד האוצר התחייב להעביר את הכספים ולבחון כיצד לתקצב בעתיד את המוסד כדי שלא יגיע שוב לכדי סכנת קריסה.

התיאטרון הוקם בשנת 1991 בשיא גל העלייה מבריה"מ. בריאיון לחדשות 2 בחודש ינואר השנה סיפרה לנה קריידלין, המנכ"לית ואחת המייסדות, על הקשיים שהתאטרון נקלע אליהם. "אנחנו מקבלים פחות כסף, וכמה שאנחנו יותר טובים ככה אנחנו יותר קרובים למות", סיפרה. היא הדגישה כי "מדובר על כסף כל כך קטן לעשות את התרבות הישראלית מאושרת משגשגת ועובדה שאני מוכנה לתלות את עצמי בשביל שלושה מיליון שקלים. זאת בושה למדינה".