אורשר לחדשות 2 Online: "יש דמיון בין רגב לגבלס, מקווה שהיא יותר אנושית"

בחודש שעבר כתב מבקר הקולנוע גידי אורשר פוסט, בו השווה את שרת התרבות רגב לשר התעמולה הנאצי. היום, אחרי הסערה הקודמת שעורר, הוא אומר: "אני לא זוכר את הפוסט, מקווה שהאידיאולוגיה שלה שונה"

לא יורד מהסולם: אחרי שפרסם אתמול פוסט הגזעני ועורר סערה, היום (ראשון) פורסמה ברשת תגובה שכתב אורשר לכאורה לפני כשבועיים, ובה ביצע השוואה בין שרת התרבות והספורט מירי רגב לבין שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא אומנם אומר שאינו זוכר שפרסם תגובה כזאת, אך לא חוזר בו מההשוואה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל הסרטים בשנים האחרונות אינם שמאל", נכתב בתגובה המיוחסת לאורשר ושפורסמה בסוף חודש יוני בעקבות המתיחות בין השרה רגב לבין היוצרים בישראל. "מי שטוען את זה לא ראה סרטים ישראלים כבר משנות השישים. זה קשקוש פרופוגנדי מבית היוצר של רגב-גבלס ודומיה".

הפוסט שכתב אורשר לפני כשבועיים (פייסבוק)

כשנשאל בשיחה עם חדשות 2 Online בנוגע לתגובה המדוברת, אמר אורשר: "אני לא זוכר דבר כזה, אין לי שום מושג. אני לא זוכר כל מה שכתבתי, המקצוע שלי זה לכתוב. אני כל יום כותב אלפי מילים, אני לא יודע, לא זוכר".

עם זאת, אורשר לא התנער מההשוואה עצמה. "יש דמיון נגיד בפעולות, אני מקווה שהאידיאולוגיה שלה קצת שונה, שהיא יותר אנושית", אמר. "שכל אחד יחשוב בעצמו. יש דמיון בכלל בין מה שקורה במקומות אחרים בעולם בשנים אחרות. לא טוב למדינה מה שקורה פה, היא חלק מזה וזהו".

"מקווה שהיא יותר אנושית". השרה רגב (פלאש 90)

התגובה המדוברת של אורשר נמחקה לכאורה בימים האחרונים, אך מבקר הקולנוע טוען בתוקף כי לא ייתכן שמחק את ההודעה בעצמו. "אני לא מחקתי כלום", הבהיר. "אני לא מוחק פוסטים שלי, בעיקרון אני לא מוחק שום פוסט שלי".

מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, התייחס לדברים ואמר כי "אמש פורסמו אמירות מפי גידי אורשר, מבקר הקולנוע הוותיק, שיש לגנותן ובתוקף. חופש הביטוי הוא נשמת אפנו והבסיס לפעולתנו, אבל לאמירות כאלה אין מקום ואין להשלים עמן. במיוחד בעת הזו, צריך להסתייג מאמירות פוגעניות וקיצוניות כלפי כל חלקי החברה הישראלית. לכלי התקשורת יש תפקיד במדורת השבט הישראלית ובמידה רבה גם אחריות לאופי השיח בחברה שלנו. אנחנו האחרונים שצריכים לשפוך דלק על המדורה".

הבוקר פרסם אורשר פוסט נוסף בעמוד הפייסבוק שלו בו טען כי הדברים שכתב בפוסט הגזעני לא הובנו כהלכה. "מי שאכן יקרא את הפוסט, יבין שהוא נכתב מתוך דאגה לחברה כולה", טען. "הוא נכתב מתוך הבנה והערכה לכלל הציבור, לחברה ישראלית מאוחדת, שאינה מבדילה עוד בין זהות מזרחית לזהות אשכנזית, כפי שדואגים לעשות כמה בעלי שררה צעקניים".

הפוסט שעורר סערה (פייסבוק)

"צר לי אם פגעתי במישהו ואני מתנצל בפני כל אלה שהבינו אותו אחרת ממה שהתכוונתי אליו", הוסיף אורשר. "אני מאמין בכל ליבי בחברה האחוזה זה בזה, סומכת על עצמה, פלורליסטית, פתוחה ומוסרית".