בעקבות הפוסט: אורשר הושעה מגל"צ

אחרי ההתבטאויות הגזעניות שכתב נגד מזרחים בפייסבוק הודיעו בגלי צה"ל כי מבקר הקולנוע מושעה עד לבירור עם מפקד התחנה הצבאית. דבריו של אורשר גררו תגובות חריפות במערכת הפוליטית וקריאות לפטרו. רה"מ נתניהו אמר כי "לאדם בעל דעות חשוכות וגזעניות מסוג זה אין שום מקום בשידור הציבורי". האזינו לאורשר מגיב לסערה

שעות ספורות לאחר הפרסום על הפוסט הגזעני שכתב גידי אורשר נגד יוצאי עדות המזרח, הודיעו הערב (שבת) בגלי צה"ל כי מבקר הקולנוע מושעה מהתחנה הצבאית עד לבירור עם המפקד ירון דקל. במערכת הפוליטית מיהרו לגנות את הדברים. ראש הממשלה נתניהו כתב: "לאדם בעל דעות חשוכות וגזעניות מסוג זה אין שום מקום בשידור הציבורי בישראל", שר הביטחון ליברמן קרא לפטרו, ואילו שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה אמרה: "מבחינתי, הוא פשוט אפס ב'סולם' מירי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו הגיב לפוסט של אורשר ואמר כי "הדברים החמורים שפורסמו בסוף השבוע האחרון על ידי מבקר הקולנוע של גלי צה"ל ובהם הכפשות בוטות ובזויות נגד בני עדות המזרח ראויים לכל גינוי. כנגד הקולות המנסים לזרוע פירוד בינינו, עלינו לפעול יחד לאחדות בעם ישראל. שבוע טוב".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב גם הוא לסערה ואמר כי מפקד גל"צ קיבל את ההחלטה הנכונה כשהחליט להשעות מיידית את גידי אורשר: "אני סבור שלאור הדברים הבוטים והחד-משמעיים שלא ניתן לפרש אותם בשום צורה אחרת למעט השתלחות גסה בציבור שלם - ראוי שההשעיה הזמנית תהפך לקבועה ותשים סוף לסרט של אורשר בגל"צ".

"אפס בסולם מירי", השרה רגב (פלאש 90)

השרה מירי רגב אמרה שפנתה למפקד גל"צ ירון דקל ודרשה ממנו לפטר לאלתר את אורשר. "הוא התבטא באופן גזעני להחריד נגד עדות המזרח, נגד הדת והמסורת היהודית ונגד ציבור שלם שהוא אינו נמנה עליו אבל סבור כי הוא יכול לבוז לו".

"גידי אורשר הוא אחד משרקני הבוז שליוו את פתיחת פסטיבל הקולנוע ביום חמישי אליו מצטרפת להקה של קוטלרים וגרבוזים שמלבים את השסע והקרע בעם ומבקשים לעצמם תרבות אליטיסטית ,הגמוניה שלטת, מתנשאת ומתנכרת", אמרה שרת התרבות בתגובה לפוסט.

"לשים סוף לסרט של אורשר בגל"צ", ליברמן (חדשות 2)

"בכל פעם שאיש תרבות או עיתונאי מרשה לעצמו לומר דברים מזלזלים ומכוערים כל כך נגד עדות המזרח, נגד ערכים, מסורות ואמונות של ציבור שלם, אני מתמלאת בכוח להמשך במאבק שבסופו תהיה כאן מהפכה תרבותית", הדגישה רגב.

היא קראה לשר הביטחון ליברמן "להצטרף ולעשות את מה שבוגי פחד לעשות - לנער את גלי צה"ל מהיסוד, לעקור את הגזענות מהשורש ולעשות שם צדק תרבותי. זו תחנה צבאית שממומנת כולה מכספי ציבור, גם מכספם של אלו ששמים רגל של תרנגולת על הראש".

שר החינוך נפתלי בנט אמר כי "דברי אורשר מבטאים בורות קשה. אור האמת יגבר על חשכת בורות. אני מתחייב שנלמד את ילדינו את מלוא הסיפור היהודי-ציוני, אשכנזי וספרדי כאחד".

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג הגיב לדברים וכתב בטוויטר:‏ "סולם אורשר התפרק וקרס. הגיע הזמן לדיון ערכי ואיכותי על תרבות, חינוך, מסורות ואמונות, בלי גזענות, התנשאות, בורות וטפשות".

אורשר על הסערה: גם כשאומרים דברים נכונים מוציאים את זה מהקשר

בשיחה עם חדשות 2 הגיב אורשר לסערה שעורר הפוסט שלו וסיפר: "אני חטפתי בשעתיים האחרונות קללות עליי, על הוריי, על מוצאי שהם אינם יודעים עליו שום דבר בצורה הכי נחותה שאת יכולה לחשוב, כשהחבורה הזאת מותר לה להגיד את הכל".

"אבל כאשר גרבוז אומר משהו מיד מעוותים את זה והופכים את זה לשינוי הכיוון של הבחירות וכשעודד קוטלר אומר משהו זה זה וכשנתן דטנר אומר משהו, דברים נכונים לגמרי, מוציאים את זה מהקשרם ואסור לנו להגיד", האשים אורשר. "מיד אנחנו גזענים ומסריחים וחלאות אדם ונאצים. לא רוצה. אני אמרתי כבר מה שאמרתי".