גידי אורשר בפוסט גזעני: "שימו רגל של ארנבת וחכו לנס"

מבקר הקולנוע של גל"צ תקף בפייסבוק את "היללנים המקצועיים מן המזרח" שהופכים הבעת דעה אחרת להתנשאות וגזענות. "בפעם הבאה שאתם רוצים לפרסם את הגיגיכם, עזבו את המחשב, את התוכנות והאפליקציות וחזרו לכתיבה על קלף, לאיתות עם מדורות ולתקשורת בצעקות". גל"צ: מפקד התחנה שוחח עם גידי והביע בפניו שאט נפש מהדברים"

"אני ממשפחה מעורבת", אורשר (חדשות 2)

על רקע "מלחמת התרבות" הנמשכת בין השרה רגב לחלק מהאמנים ואנשי התרבות והטענות לחוסר ייצוג של יוצרים מזרחים, פרסם היום (שבת) גידי אורשר, מבקר הקולנוע המיתולוגי של גל"צ, פוסט נוקב ובו התבטאויות גזעניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אורשר, לו יש פינה קבועה בגלי צה"ל ואשר ייסד וניהל את אתר האינטרנט של התחנה הצבאית והיה ממקימי האקדמיה הישראלית לקולנוע, כתב בפוסט: "לכל הזווידות והכחלונים, הש"סניקים מחד והקשת המזרחית מאידך והיללנים המקצועיים מן המזרח: בפעם הבאה שיהיה לכם התקף לב, וותרו על הצנתור ושימו רגל של תרנגולת על הראש - תרופת הסבתא שלכם".

"בפעם הבאה שאתם מצטנפים בממ"ד כשנופלים לכם טילים על הראש, התעלמו מ"כיפת ברזל" ותגידו תהילים או חכו לרחל אמנו שתגן עליכם", הוא הוסיף. "בפעם הבאה שתרצו להביא ילד לעולם ותתקשו בכך, ותרו על שרותי ההפריה המתקדמים של בתי החולים וצאו לגליל להקיף שבע פעמים את קברו של הצדיק הבבא קוסאמה".

"יללנים מקצועיים", הפוסט של אורשר (פייסבוק)

אורשר המשיך להטיח ביקורת קשה על הזלזול כלשונו בידע וקדמה וכתב: "בפעם הבאה שאתם רוצים לפרסם את הגיגיכם, עזבו את המחשב, את התוכנות והאפליקציות שפותחו בסטארטאפים מתקדמים בארץ וחזרו לכתיבה על קלף, לאיתות עם מדורות ולתקשורת בצעקות (את זה בעצם אתם עושים ממילא) בפעם הבאה שתחתמו על מכתב או פרסום כל שהוא, לא צריך להתעקש להוסיף את התואר דוקטור שאתם כל כך לא מאמינים בו מאוניברסיטה שאתם בזים לערכיה".

"בפעם הבאה שאתם מנאצים כל כך את התרבות המערבית שהביאה אותנו לכל הפיתוחים וההצלחות הללו אותם חזו ואליהם שאפו מיסדי המדינה הזאת, בפעם הבאה שאתם קוראים להרוס את כל אלה ולחזור אחור, בפעם הבאה שאתם לועגים לכל מליוני ה"מזרחיים" ה"מתאשכנזים" כדבריכם שראו את הצורך בקדמה, בתפיסה מודרנית של החיים שלהם בארץ, שהלכו עם הזמן להטיב את מצבם ואת מצבה של המדינה, אנשים טובים שלא עוצרים בבכיות ונהיות ובטכניקות "חלוקה" מלאכותיות, שסומכים על עצמם כדי להתקדם ומתקדמים נהדר, בפעם הבאה שתהפכו כל הבעת דעה אחרת ל"התנשאות" ו"גזענות" כדי ללבות יצרים ולנסות להרוויח עוד כמה נקודות עלובות ברווחים הפוליטיים והכלכליים שלכם, שימו רגל של ארנבת או ערלה של תינוק על הראש וחכו לנס. וחכו, וחכו".

כשאחת הגולשות הגיבה לפוסט וכתבה לאורשר: "אמנם שמאלנית אבל קצת נסחפת עם הפוסט הגזעני", השיב לה מבקר הקולנוע: "ממש לא. זה נגד הגזענות של מתי מעט מהקשת המזרחית ויללנים מקצועיים לצורכי קידום. אני ממשפחה מעורבת ולא אומר דבר על מזרחיים, בודאי לא מה שהמיללים המקצועיים מתירים לעצמם לאמר על אשכנזים".

בשיחה עם "פגוש את העיתונות" בעקבות הפוסט אמר אורשר: "אני חטפתי בשעתיים האחרונות קללות איומות עלי ועל הוריי, על מוצאי שאינם יודעים עליו שום דבר, בצורה הכי נחותה שאפשר לחשוב. החבורה הזאת מותר לה להגיד את הכול, אבל כאשר גרבוז אומר משהו מיד מעוותים את זה והופכים את זה לשינוי הכיוון של הבחירות ושעודד קוטלר אומר זה זה ושנתן דטנר אומר דברים נכונים לגמרי מוצאים את זה מהקשרם. אסור לנו להגיד כי מיד אנחנו גזענים ומסריחים וחלאות אדם ונאצים. אני אמרתי כבר מה שאמרתי".

מגלי צה"ל נמסר בתגובה כי "אין מקום לביטויים בהם השתמש גידי אורשר ואנו מסתייגים מהן בכל תוקף, ואין זה משנה שהוא אינו עובד התחנה אלא מועסק כפרילנס. מפקד התחנה שוחח הערב עם גידי והביע בפניו שאט נפש מהדברים. כתחנת שידור ישראלית וציבורית, נמשיך לפעול ולתת ביטוי לכלל הציבור בישראל".