גאווה ישראלית: סרט ילדים זכה בפרס אונסק"ו

מערכת היחסים הבעייתית לעיתים בין ישראל לאונסק"ו לא הפריע לילדי עמותת "להב" לזכות בפרס אונסק"ו בפסטיבל סרטי הילדים באיטליה. השופטים נימקו את ההחלטה ואמרו כי הסרט מייצג באופן הטוב ביותר את ערכי הארגון

יוצרי הסרט "טלפון שבור" עם הפרס (איתי כהן, מנכ"ל עמותת להב)

הסרט "טלפון שבור" שיצרה קבוצת ילדים מתנועת תרבות בנהריה זכה בפרס אונסק"ו ובפרס הנושא הטוב ביותר בפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער "צ'אק ג'וניור" באיטליה. הפרסים בפסטיבל, שנערך בכל שנה על ידי ארגון אונסק"ו ונציגי משלחות מכל העולם - גרמניה, בלגיה, סין, קרואטיה, איטליה, צרפת וישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרט הופק בחסות עמותת "להב" שמקדמת ילדים מהפריפריה, זכתה בפרס אונסק"ו לסרט שמייצג ברמה הגבוהה ביותר את ערכי הארגון. "הסרט מגנה אפליה והונאה ומשקף את הצורך בסובלנות וכבוד הדדי כבסיס ליצירת חברה צודקת ושיווינית, אותם ערכים אותם מקדם ארגון אונסק"ו", נאמר בהחלטת השופטים.

תשעת משתתפי הקבוצה, שיצרו את הסרט, טסו בחסות עיריית נהריה לייצג את ישראל בפסטיבל. הסרט מתאר את סיפורו של אלכס - "מגנט" של צרות שבאופן קבוע מכחיש וטוען "זה לא אני". כשהמדריך במתנ"ס מודיע לו שהוא על תנאי, אלכס מסתבך שוב אך הפעם הוא באמת לא אשם. אך עם עבר כמו של אלכס, מי יאמין לו? הסרט ישדר בערוץ הילדים של "יס".