ישראל בת 68: זיקוקים ומופעים

בתום טקס הדלקת המשואות, מיליוני ישראלים יצאו לרחובות כדי לחגוג את יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל במופעי זיקוקים ובמות בידור הפרושות בשלל ערים. מיטב האמנים יופיעו באדיבות העיריות

מיד עם פתיחת חגיגות יום העצמאות ה-68 למדינת ישראל - יצאו המונים לרחובות הערים לצפות במופעי הזיקוקים. ברחבי הארץ, מהצפון עד הדרום, מופיעים אמנים על הבימות השונות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זיקוקים בהרצליה (ארז כרמל)

משטרת ישראל דיווחה גם על מספר אירועי בטיחות הקשורים בזיקוקים. בפארק עופר ברמלה נפצעה פעוטה באורח קל כתוצאה מפגיעת גיצים מזיקוקים ופונתה לבית החולים אסף הרופא לטיפול רפואי. ברחוב הדרור ביבנה נפצעה אישה באורח קל כתוצאה מגיצים שחדרו דרך חלון ביתה בעת הפעלת הזיקוקים ופונתה לבית החולים קפלן.

כיכר רבין בתל אביב (כרמית צ'צ'יק)

ברחוב צה"ל בראש העין בעת הפעלת הזיקוקים בבמה המרכזית עפו גיצים לעבר הקהל, איש לא נפגע. בהנחיית משטרת ישראל בוטלה הפעלת הזיקוקים השניה במקום, נפתחה חקירה ונמסר דיווח לחוקר משרד הכלכלה. בהפעלת זיקוקים בשער אפריים אירעה תקלה בהפעלה כאשר כוורת הזיקוקים הוסטה ממקומה והזיקוקים נורו שלא לכיוון המתוכנן תוך סיכון אפשרי של הקהל. ההפעלה הופסקה בידי שוטרים שנכחו במקום ומפעיל הזיקוקים עוכב לחקירה.

כיכר ספרא , ירושלים (אחינועם רונן)

מוקדם יותר התקיים טקס הדלקת המשואות המסורתי בהר הרצל, שפתח את חגיגות העצמאות. בטקס, שהתקיים השנה בסימן "הצדעה לגבורה אזרחית", השיאו משואות 14 נבחרים שאושרו על ידי הוועדה לסמלים ולטקסים. "ייחודה של הגבורה האזרחית היא שאינה מבדילה בין דת, גזע ומין, ומבחנה היחיד הוא נפשו של האדם, ערכיו, אומץ לבו והסיוע לזולת", אמרה יושבת ראש הוועדה, השרה מירי רגב.

עם תום הטקס, יצאו המוני ישראלים לרחובות לבלות במופעי זיקוקים וליהנות מבמות בידור שהעמידו לרשותם העיריות. כך, למשל, על במות חיפה יעלו אמנים כמו דני רובס, אביב גפן, עומר אדם וברי סחרוף; בבאר שבע יופיעו בין היתר הבלקן ביט בוקס, קפה שחור חזק והדג נחש; בהרצליה יעלו על הבמה מירי מסיקה, רון שובל ושלומי שבן; ובחולון יופיעו בין היתר מיומנה, יהודית רביץ, ירדנה ארזי ועידן יניב.