"הצל" הוזמן להופיע בחגיגות העצמאות - ועורר סערה

בשכונת גילה בבירה התכוננו לחגיגות יום העצמאות ולא חשבו שהופעה במתנ"ס הקהילתי תעורר מחאה. האמן שמזוהה עם ארגוני הימין הוזמן להיות המופע המרכזי, במה שהוצג כאירוע בחסות עיריית ירושלים, ותושבים בשכונה וגם ברשת מתחו ביקורת חריפה. העירייה התנערה: "מדובר באירוע פרטי של המתנ"ס"

הוזמן להופיע ועורר מחאה (פייסבוק)

במתנ"ס הקהילתי בשכונת גילה בירושלים תכננו לקיים ביום העצמאות הקרוב הפנינג חגיגי ומושקע הכולל זיקוקים ומופעים שונים. המופע המרכזי היה אמור להיות של הזמר השנוי במחלוקת "הצל", המזוהה עם הימין הקיצוני, אך פרסום הידיעה אודות הופעתו עוררה ביקורת וגינויים ברשת. מנהל המתנ"ס טוען שקיבל מסרים לפיהם יש לבטל את ההופעה ועיריית ירושלים הבהירה כי אין לה כל קשר לאירוע.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רק רוצה להבהיר שרציתי להזמין את הצל נטו כאמן", הסביר מנהל המתנ"ס עופר איובי בשיחה עם חדשות 2 Online. "היה לי תקציב דל וכששמעתי את שיריו החלטתי שהתוכן מתאים, לא הייתי מודע לסערה סביבו".

איובי טען כי מלבד הטלפונים שקיבל מתושבים שביקשו לבטל את הופעת הזמר, הוא זכה גם להתנערות כוללת מצד עיריית ירושלים והקרן לירושלים. "הם התקשרו אליי ודרשו להוריד את הלוגו שלהם מההזמנה", אמר. "אמרו לי שלא אקבל תקציבים ומצאתי את עצמי במקום שממש לא רציתי להיכנס אליו".

(פלאש 90)

הסערה סביב הופעתו של "הצל" החלה מיד עם פרסום ההזמנה לחגיגות בשכונת גילה. בפוסט שפורסם ברשתות החברתיות נכתב: "ראש המסיתים ומנהיג כנופיות ביריוני הימין הקיצוני, 'הצל', יופיע ביום העצמאות הקרוב על במת עיריית ירושלים בשכונת גילה בבירה. זו בושה שאדם כזה מקבל במה רשמית, ועוד בירושלים, לחגוג ולנגן בה את מוזיקת השנאה שלו".

בעקבות הפרסום עיריית ירושלים מיהרה להגיב והבהירה כי "לא מדובר באירוע של העירייה, אלא באירוע שמופק באופן פרטי על ידי המינהל הקהילתי בשכונה. האירוע לא מתוקצב על ידי העירייה ואינו חלק מאירועי העצמאות שמפיקה העירייה".

הסערה שהתלהטה ברשתות הפתיעה את מנהל המתנ"ס איובי שממשיך לטעון כי הזמין את ה"צל" בגלל המוזיקה שלו ולא כבעל דעות פוליטיות. "אי אפשר לחשוד בי כאיש ימי קיצוני", אמר. "אני איש ליכוד נכון, אבל איש ליכוד מתון. אם אני מקבל מסרים שאם האמן הזה יופיע בגילה השכונה תסבול מחרמות מבחינת תקציבים, או פגיעה בשכונה אז זה מכניס אותי לדילמה. אני לא חושב שזה צריך לקרות במדינה דמוקרטית".

המחאה נגד האמן הגיעה במהרה גם לאזניו. "הצל" הגיב לטענות נגדו בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: ""אתמול יצא לתקשורת שאני מופיע בגילה בירושלים ביום העצמאות, וכמובן שהשמאל הצבוע מנסה לנטרל את ההופעה בכל דרך ומפעילים לחצים כבדים לבטל לי את ההופעה. חברי מועצת העיר מטעם "מרצ" ו"העבודה" (כמה מפתיע!) מפיצים עליי שקרים וסיפורים כיאה לסותמי פיות, אנטי דמוקרטים, מתנגדי חופש הביטוי, בקיצור, פאשיסטים".

"הצל" הוסיף כי מהרגע שעופר איוב קיבל שעופר איובי הכריז שאני מופיע בגילה, הוא ספג איומים ללא הפסקה ואף הודיעו לו שיפסיקו לו את המימון של השכונה תחת הלחץ משמאל עיריית ירושלים והקרן לירושלים. "אני מבקש מכם תפנו לעיריית ירושלים ולראש העיר, תראו תמיכה בי ובהופעה, ואולי גם תסבירו לו מהי הפעילות שלי".