"לא נגד הרמטכ"ל, נותן גב לחייל"

בניגוד לאייל גולן ודוד ד'אור שחזרו בהם, הזמר מושיק עפיה יופיע בעצרת התמיכה בחייל אלאור אזריה שירה במחבל בחברון והואשם בהריגה. "אני לא בא להגיד שהחייל נקי וחף מטעויות", הדגיש עפיה בריאיון לחדשות 2, "אי אפשר לדעת מה התגלגל לו בראש". מנגד, ראש עיריית ת"א קורא לאזרחים שלא להגיע לעצרת שתיערך בעירו

לצד אייל גולן ודוד ד'אור שביטלו את השתתפותם בעצרת התמיכה בחייל היורה אלאור אזריה, הזמר מושיק עפיה מבהיר כי הוא מתכוון להופיע כמתוכנן באירוע השנוי במחלוקת שייערך מחר (שלישי) בכיכר רבין בתל אביב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא בא ממקום פוליטי ואני לא בא להחליף את בית המשפט", אמר עפיה בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי. "אנחנו מדינת חוק, ויש בית משפט שיעשה את העבודה. אבל אני מגיע ממקום רגשי, אני רוצה לתמוך במשפחה ובחייל, לתת גב - לא רק לחייל, אלא לכל חיילי צה"ל".

עם זאת, חשוב לציין שמארגני העצרת מותחים ביקורת על צמרת צה"ל. הם מערערים על סמכותם של שר הביטחון, הרמטכ"ל ומפקדיו של החייל שקבעו בתחקיר הצבאי כי החייל ירה במחבל בחברון ללא סיבה. "אני לא יוצא נגד הרמטכ"ל", טען בתגובה עפיה, "זכותי לתמוך, לתת גב, לתת חיבוק למשפחה ולחייל עצמו".

"אנחנו לא היינו שם בסיטואציה", הוסיף הזמר. "אני לא בא להגיד שהחייל נקי וחף מטעויות. יכול להיות שהוא עשה טעות, אבל עדיין מדובר במחבל, אדם שהגיע להרוג יהודים חפים מפשע. ואני כאזרח במדינת ישראל, לא באתי לפרשן, אבל גם אם הוא עשה טעות, אני עדיין נותן גב לחייל הזה".

"הרי הילד הזה זה ילד של כולנו", הוא טען. "אי אפשר לדעת מה התגלגל לו בראש, הוא ראה את החברים הפצועים שלו נכנסים לאמבולנסים, אי אפשר לדעת מה הוא חווה. אני לא אומר שהוא חף מפשע, אבל בסך הכל נהרג מחבל שבא לרצוח יהודים".

ראש עיריית ת"א: "אל תשתתפו בעצרת"

"אל תבואו לעצרת". חולדאי (פלאש 90)

העצרת תיערך כאמור בכיכר רבין בתל אביב. עיריית תל אביב אפשרה את קיום ההפגנה במקום, זאת למרות העובדה שראש העירייה רון חולדאי מתנגד בתוקף למסרים שייצאו ממנה. "אני בהחלט מתנגד מאוד לכל מה שהעצרת הזו אמורה לומר, אבל אני חייב לאפשר להם לומר אותם", הוא אמר בתכנית "שש" עם עודד בן עמי, "זו משמעותה של דמוקרטיה".

"שר הביטחון והרמטכ"ל עושים את הדבר הנכון", הוסיף חולדאי. "הנושא של לירות במטרה כאשר צריך זה נושא עקרוני. זה נמצא בבית משפט, יש בית משפט והוא יפסוק. ערעור על הדבר הזה משמעותו לחסל את צה"ל ואת מעמדו כצבא העם. איפה ראש הממשלה שיקום ויאמר שהדבר הזה לא ראוי?".

חולדאי קרא לאמנים המשתתפים בעצרת להצטרף לד'אור וגולן ולבטל את הגעתם. "אני מאוד מקווה שהם יחשבו פעם שנייה", הוא אמר. "אני קורא לכולם - אל תבואו לעצרת. זו עצרת שהורסת את הדברים הכי עדינים של הדמוקרטיה הישראלית, ואסור לתת להם יד. אני מעודד כל אמן וכל אזרח במדינת ישראל - אל תשתתפו בעצרת הזאת".