הסופר אהרן מגד הלך לעולמו בגיל 95

חתן פרס ישראל, שכתב מעל 40 ספרים במשך שישה עשורים, מת בגיל 95. מגד זכה בפרסים רבים על יצירותיו, שבין הבולטות שבהן נכללים הספרים "מחברות אביתר, ו"על עצים ואבנים". בנו אייל מגד ספד לו: "הוא גידל את כל הגדולים". הלווייתו תיערך מחר ב-15:00

אהרון מגד (פלאש 90)

הסופר אהרן מגד הלך לעולמו: חתן פרס ישראל לספרות, מבכירי הסופרים בארץ, מת בביתו בגיל 95. מגד כתב כ-40 ספרים במשך כשישה עשורים, וזכה לפרסים ואותות רבים על יצירותיו. בנו, הסופר אייל מגד, אמר לחדשות 2 Online כי "הוא היה בכיר סופרי ישראל, הוא גידל את כל הגדולים". הלווייתו של מגד תיערך מחר בקיבוץ קבוצת כינרת בשעה 15:00.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מגד נולד באוגוסט 1920 בפולין, ועלה לישראל עם הוריו בשנת 1926. את ילדותו בילה ברעננה ולמד בגימנסיה הרצליה בתל אביב. לאחר מכן עבר הכשרה בקיבוץ גבעת ברנר, והיה חבר קיבוץ שדות ים במשך 12 שנים. בשנת 1946 נסע לארה"ב כשליח של תנועת "החלוץ הצעיר" למשך שנתיים.

בשנת 1968 שימש מגד כנספח תרבות בשגרירות ישראל בלונדון, ולאחר שסיים את תפקידו שם בשנת 1971 עבר לכתוב טור קבוע בעיתון "דבר". בין ספריו של מגד ניתן למצוא רומנים, קובצי סיפורים, ספרי ילדים, מסות, עיון ומחזות. כמו כן, מאות מאמרים פרי עטו לא קובצו.

בשנת 1974 זכה מגד בפרס ביאליק על ספריו "מחברות אביתר" ו"על עצים ואבנים". כמו כן הוא זכה בפרסים ובאותות הוקרה רבים אחרים, וביניהם: פרס אוסישקין, פרס ברנר, פרס שלונסקי, פרס פיכמן, פרס השופטים של אקו"ם, פרס ירושלים על שם ש"י עגנון, פרס ויצ"ו, צרפת, פרס ראש הממשלה, פרס הנשיא, פרס "קורט" ניו יורק, ופרס ישראל לספרות.