נורית הירש תקבל את פרס ישראל לזמר עברי

כלת פרס ישראל לזמר עברי לשנת תשע"ו היא המלחינה נורית הירש. ועדת הפרס נימקה את ההחלטה בכך שהירש "היא מהמלחינות הבולטות והמוכשרות של הזמר העברי", ושר החינוך בנט הסכים: "כשאומרים על מישהו שהוא פס הקול של הארץ הזו, מתכוונים לנורית הירש. היא ארץ ישראל הישנה והטובה"

הירש. "ארץ ישראל הישנה והטובה" (פלאש 90)

נורית הירש היא כלת פרס ישראל לזמר עברי ואמנות עממית לשנת תשע"ו - כך הכריז היום (ראשון) שר החינוך נפתלי בנט. בכך אישר בנט את המלצת ועדת הפרס, אותה הוביל ד"ר נתן שחר לצד קורין אלאל, שלומי שבת ופרופסור שלום צבר.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ועדת הפרס הסבירה כי "הירש היא מהמלחינות הבולטות והמוכשרות של הזמר העברי", והוסיפה כי "בחירת התמלילים נעשתה על ידה תוך כבוד למחבר המילים ולשפה העברית". עוד ציינה הוועדה כי "לחניה מותאמים לקהלי היעד המגוונים, בהם שירי ילדים, נוער ומבוגרים".

הוועדה הוסיפה ונימקה כי "ביצירותיה ניתן למצוא שילוב הולם בין מזרח ומערב, בין חסידי והים-תיכוני, בין הקצב המדוד לגיוון ריתמי. הפשטות מחד והשילוב מצד שני הם המאפיינים המוסיקליים המייחדים את יצירתה המוסיקלית של הירש", סיכמו.

השר בנט בירך את הירש, ואמר כי "כשאומרים על מישהו שהוא פס הקול של הארץ הזו, בלי שמץ של הגזמה מתכוונים לנורית הירש: היא פס הקול של הרומנטיקה, עם 'פרח הלילך'; של הציונות, עם 'אבניבי'; של האופטימיות והנוסטלגיה הישראלית עם 'בשנה הבאה'. היא ארץ ישראל הישנה והטובה".