בני ציפר מתנצל: סלחו לי, הבנתי שהגזמתי

עורך "הארץ" אלוף בן הדיח את הסופר והעיתונאי בני ציפר מפרסום הטור השבועי שלו בעקבות הסערה שחולל כשהצדיק אמנים המקיימים יחסי מין עם קטינות. ציפר צפוי להישאר בתפקידו כעורך מדור הספרות. ציפר: כתבתי מתוך דמות הליצן שנכנסה בתוכי

"מבקש סליחה", ציפר (פלאש 90)

הטור ועונשו: אלוף בן, העורך הראשי של עיתון הארץ, החליט להדיח את הסופר והעיתונאי בני ציפר מכתיבת הטור המתפרסם מדי שבוע בעיתון, זאת לאחר שהעניק לגיטמציה בדבריו לאמנים לקיים יחסי מין ועורר סערה. "אני מבקש סליחה מכל מי שנפגע מדבריי", כתב ציפר בטורו האחרון שפורסם היום (רביעי).

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בטור הפרידה שפורסם הבוקר ואף צפוי להופיע בגיליון סוף השבוע של העיתון, הביע ציפר צער על הדברים שכתב בשבוע שעבר. "אני מבקש סליחה מכל מי שנפגע מדבריי, אבל הקול היוצא מפי האמיתי אינו חודר מבעד למסכה", אמר. "אני כותב: ׳בבקשה, סלחו לי׳, אבל איני משלה את עצמי שיאמינו לי. יגידו: האיש הזה יודע רק להעמיד פנים. זו אחת מהעמדות הפנים שלו".

ציפר צפוי להמשיך בתפקידו כעורך מוסף הספרות של העיתון, תפקיד בו הוא מכהן מאז 1988. בריאיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל הסביר ציפר הסיבות שהובילו אותו להתנצלות בפני קוראיו. "הבנתי שעליתי על דרך ללא מוצא, שהגזמתי", אמר. "עשיתי טעות נוראה. הלכתי לכיוון מטורף לחלוטין. חשבתי שאפשר לכתוב הכל והבנתי שזה לא עובד".

"אני כל כך מתבייש במה שכתבתי", הוסיף ציפר. "עצם העובדה שיכולתי להוציא תחת ידי משפטים שמצדיקים פשע למען האמנות, זה דבר שהוא בלתי ניתן להסבר וקשה לי להאמין שאני כתבתי את זה. בסופו של דבר תפסתי את עצמי והבנתי שלא אני כתבתי את זה, אלא הדמות הזו של הליצן או המפיסטו שנכנס בתוכי. אני רוצה להיפרד ממנו ולקחת ממנו פסק זמן ולחזור למה שאני באמת".

בשבוע שעבר עורר ציפר סערה בעקבות הדברים שכתב בטור שהופיע עד כה במדור הספרות של העיתון, כשהצדיק אמנים המקיימים יחסי מין עם מעריצותיהם הצעירות בניגוד לחוק. "אמנים, מגתה ועד אייל גולן, מרחפים בתוך שיכרון אוויר הפסגות של העשייה האמנותית", כתב ציפר. "אך הם מוכרחים גם לחוש באינטנסיביות את הדברים הנחשבים הכי נמוכים ויצריים בחיים כגון משגלים עם מעריצות צעירות. בלעדי זה לא תהיה יצירה, עם כל הצער שעלול הדבר להסב לצעירות הללו, שחייהן אולי נפגעו".