פרס על מפעל חיים יוענק ליגאל בשן ואהובה עוזרי

שני האמנים להם עשרות שנות יצירה יזכו להוקרה על תרומתם לתרבות הישראלית בטקס פרסי אקו"ם שייערך ב-4 באפריל. בנוסף לפרס על מפעל חיים יוענקו פרסים לאמנים וזמרים שונים בהם: שמעון בוסקילה, פאר טסי, דודו אהרון, טונה, פילוני ונצ'י נץ'

בתחילת חודש אפריל ייערך טקס הענקת פרסי אקו"ם ובו יוענק הפרס על מפעל חיים ליגאל בשן ואהובה עוזרי. השניים יזכו בפרס היוקרתי על תרומתם לתרבות הישראלית וזאת לאחר עשרות שנות יצירה. בטקס שיתקיים במעמד שרת התרבות מירי רגב, יוענקו פרסים גם לזמרים שמעון בוסקילה ופאר טסי והראפרים טונה ונצ'י נץ'.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כמדי שנה עורכת אגודת הקומפוזיטורים, מחברים ומול"ים (אקו"ם) את טקס הענקת הפרסים שמוקיר יוצרים מוכשרים שרואיים להערכה. במהלך הטקס מוענק גם בפרס היוקרתי על מפעל חיים שמוקיר יוצרים שתרמו רבות לתרבות וליצירה הישראלית. השנה החליטה ועדת הפרס להעניק את הכבוד ליגאל בשן ואהובה עוזרי.

הוועדה שכללה שנה את קרן פלס, זאב נחמה, פיטר רוט, סגיב כהן והעיתונאי נועם גילאור בחרה בבשן לו יצאו במהלך השנים כ-40 אלבומים מקוריים ואוספים במסגרת הקריירה המפוארת שלו שכללה שירי סולו לצד חברות בלהקת "הופה היי". בין שיריו המוכרים של בשן: אל תגעו באהבה, יש לי ציפור קטנה בלב, סיון וקפה אצל ברטה.

שמעון בוסקילה. יזכה לפרס

הזוכה הנוספת בפרס היא אהובה עוזרי שהוציא לאורך השנים מעל ל-20 אלבומים ואוספים בהם: היכן החייל, צלצולי פעמונים, זעקת הלב ומעליי דממה. עוזרי שיתפה פעולה עם אמנים רבים כמו חוה אלברשטיין, ברי סחרוף, רונה קינן, אהוד בנאי, קובי אפללו, דנה ברגר ולהקת הדג נחש. בשנת 2008 זכתה לפרס על תרומתה הייחודים לזמר העברי.

מלבד הפרס היוקרתי על מפעל חיים יזכו מספר אמנים בפרס על הישיגהם השנה.בין מקבלי הפרסים השנה: שמעון בוסקילה, דיקלה ועידו אוחיון, שלומי ברכה מלהקת "משינה", דודו אהרון, פאר טסי, הראפרים טונה, נצ'י נץ' ופילוני (שבק"ס), יעקב מורנו, ענת מלמוד, רמי לב וגברי מזור.