סערת "מה בוער": רזי ברקאי ומפקד גל"צ נפגשו

מגיש הרדיו הוותיק נפגש עם מפקד התחנה הצבאית ירון דקל. הפגישה בין השניים הייתה עניינית, וברקאי לא קיבל החלטה סופית. ביום ראשון הוא ישדר את התכנית כרגיל ומיד לאחר השידור יקיים פגישת המשך – הפעם עם עורכת תכניתו ועם ראש מחלקת החדשות של התחנה

רזי ברקאי, ארכיון (פלאש 90)

מפקד גלי צה"ל ירון דקל נועד היום (שישי) עם מגיש התכנית "מה בוער" רזי ברקאי לפגישה אישית בארבע עיניים. הפגישה הייתה עניינית ולא התקבלה במהלכה החלטה סופית באשר להמשך דרכו של ברקאי בתחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפגישה מגיעה בעקבות הסערה שהתעוררה בימים האחרונים בתחנה, לאחר שהתברר כי לגלצ עתיד להצטרף העיתונאי אראל סגל וכי תכניתו החדשה תגרום לקיצוץ של שעה בתכניתו הוותיקה של ברקאי.

עם תום הפגישה בין דקל וברקאי, סוכם כי מגיש התכנית הפוליטית ישדר כרגיל גם ביום ראשון, ומיד לאחר השידור מתוכננת פגישת המשך בהשתתפות ברקאי, עורכת התכנית "מה בוער" נורית קנטי, וראש מחלקת החדשות של התחנה הצבאית אבי ברזילי. כל זאת במטרה משותפת של שני הצדדים למצוא דרך להשאיר את רזי ברקאי בגל"צ.

כפי שהסבירו אמש במהדורה המרכזית מקורביו של ברקאי, עמדתו של המגיש נותרה על כנה: המגיש ישמח להישאר בגלצ ולהמשיך בהגשת תכניתו, אבל רק אם היא לא תקוצץ משעתיים לשעה.

ירון דקל, ארכיון (יח"צ)

מקורביו של ברקאי: הוא חש פגוע ונסער

על פי גורמים המעורים בנעשה בתחנה, הביקורת מצד ברקאי נמתחת גם על אופן ההתנהלות של דקל. מקורביו של שדרן הרדיו הוותיק סיפרו שהוא חש השבוע פגוע ונסער בעקבות התנהלותו של מפקד התחנה.

בכירים בגל"צ הביעו אמש את הרצון לקצר את תכניתו של ברקאי לשעה, בטענה שזוהי התכנית היחידה בלוח השידורים הנוכחי שעדיין נמשכת שעתיים - בנוסף לתכניתם של מפקד התחנה ירון דקל ועמית סגל, "דקלסגל", שמשודרת באותה המשבצת בימי חמישי. כניסתו של סגל לגל"צ לא מותירה הרבה אפשרויות לתחנה, אלא לקצץ את תכניתו של ברקאי.

הסערה החלה כשהתברר כי תכניתו החדשה של סגל שתעלה בקרוב לאוויר אמורה לבוא על חשבונו של סמל התחנה בשנים האחרונות - רזי ברקאי. עוד לפני שברקאי עצמו עודכן על כך, הודלפה הידיעה לתקשורת. ברקאי שהיה במהלכו של הליך רפואי, שמע על קיצוצה של התכנית רק מהודעות מחבריו שהביעו צער על המהלך.

גורמים בתחנה סיפרו כי בשבועות האחרונים דנו דקל וברקאי על שינוי הפורמט של התכנית כשאחת האפשרויות שעלו היא הוספת מגיש לצדו של ברקאי. בנוסף הם טוענים כי זו לא הפעם הראשונה שבה עלה לדיון נושא אורך התכנית. מנגד, מקורביו של ברקאי טוענים כי לא דנו איתו בקיצוץ "מה בוער".