הזמר גבי שושן הובא למנוחות, חבריו ספדו לו

שושן, שהחל את הקריירה שלו בשנות ה-60' וחתום על שורת להיטים נצחיים, נמצא בסוף השבוע בדירתו ללא רוח חיים. מאות הגיעו לבית העלמין על מנת לחלוק לו כבוד אחרון בהם גם חברו יוסי אלפי שספד לו ואמר: "כולנו חושבים שהדשא אצל השכן ירוק יותר במקרה של גבי הדשא הפך פיח ואף אחד לא שם לב לזה"

שם קץ לחייו בגיל 66. שושן (אסף לב)

הזמר גבי שושן, ששם קץ לחייו ביום שבת, נטמן היום (שלישי) בבית העלמין ביהוד. שושן, שהלך לעולמו בגיל 66, היה אחראי ללהיטים הגדולים: "16 מלאו לנער" ו"בראשית" כיכב גם בסרטים כמו "השוטר אזולאי" ו"קזבלן" ובהצגות כמו "שיער" ו"אני שאיש אינו מכיר". בשנים האחרים סבל ממצוקה נפשית וכלכלית, וביום שבת נמצא ללא רוח חיים בדירתו שבחולון. חברו יוסי אלפי ספד לו וסיפר על השנים האחרונות בהן שושן הדרדר לדכאון ונשאר כמעט לבדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות ליוו את שושן למנוחות, לאחר שהדיכאונות והבדידות הובילו אותו לקחת את חייו בידו. חברו של הזמר המנוח, איש התרבות יוסי אלפי, ספד לו ואמר: "אני עוד אחד מאלה שלא ראו את גבי הרבה שנים. הוא יפה תואר גבה קומה ומדהים, אבל הוא היה נהר שהלך והידלדל ואיש לא שם לב זה". אלפי הוסיף כי "כולנו חושבים שהדשא אצל השכן ירוק יותר במקרה של גבי הדשא הפך פיח ואף אחד לא שם לב לזה".

שושן נולד במרוקו ועלה לישראל בגיל חמש. בגיל 15 הוא הצטרף ללהקת "הגולדפינגרז" יחד עם הזמר והגיטריסט ניסים סרוסי, וכעבור שלוש שנים הצטרף ללהקת "השוקולדה". בגיל 21 הצטרף ללהקת "אחרית הימים" שהנפיקה להיטים כמו "העץ הוא גבוה", "יש לי יום הולדת" ו"אין מקום לשניים על עמוד חשמל".

המשתתפים בהלווייה (חדשות 2)

לאחר שכיכב במחזמר "אני שאיש לא מכיר" החל לעבוד שושן על אלבום הסולו הראשון שלו "נער שחור עיניים", שיצא בשנת 1973 וזכה להצלחה, בין השאר בשל הלהיט "16 מלאו לנער" שהפך לנכס צאן ברזל בתרבות הישראלית. להיט נוסף באלבום היה "בראשית", שבוצע במקור על ידי אבישי אביבי בשם "תנו ללכת".

בשנת 1975, כשהיה בן 25, נסע שושן לארצות הברית והופיע במשך עשור בפני יהודים ברחבי המדינה. הוא שיחק בסרטים ובפרסומות, ובאותה תקופה דווח כי הוא התמכר לקוקאין - ונגמל. בשנות ה-80 שב שושן לישראל, הקליט שירים רבים אך לא הצליח לשחזר את הצלחתו בשנות ה-70.

חבריו ספדו לו (חדשות 2)

בשנות ה-2000 העלה יחד עם הזמרים עוזי פוקס ושרי מופע משותף עם הלהיטים של שלושתם מכל השנים. ב-2005 הוציא שושן את אלבומו "חושך ובאור", וב-2009 פורסם כי הוציא סינגל נוסף בשם "אתה אחי" יחד עם אחיו דני שושן. ב-2015 הוציא אלבום נוסף בשם "מקום לשינוי", לאחר שגייס את הכסף באמצעות אתר למימון המונים.