איבגי: "לא ניסיתי לפגוע באיש"

השחקן משה איבגי שבר הערב שתיקה בהצגה בתל אביב והתייחס לטענות על הטרדות מיניות לכאורה: "הפרסומים בנושא שיבשו לי את החיים. ימים לא קלים עוברים על משפחתי. יש לי כבוד לכל אדם שעבדתי עמו"

השחקן משה איבגי עלה הערב (ראשון) לבמה לראשונה מאז התפוצצה פרשת ההטרדות המיניות והתייחס לטענות נגדו: "אני רוצה להגיד שיש לי כבוד לכל אדם באשר הוא אדם. לכל איש ולכל אישה שעבדתי איתם בעבר ובהווה. מעולם לא ניסיתי במכוון לפגוע באיש". איבגי, שכיכב הערב בהצגה "שלא תתעורר הילדה" בפני אולם מלא, אמר את הדברים בתום המופע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הפרסומים בימים האחרונים הפכו לי את החיים ושיבשו אותם מהקצה אל הקצה. ימים לא קלים עוברים על המשפחה שלי", הוסיף השחקן. "אני לא רוצה להתייחס לדברים האלה בתקשורת. הכי נכון לעשות את זה מול הגורמים המוסמכים - אם נצטרך".

בתוך כך יצרו היום חוקרי המשטרה קשר עם שתי נשים, שטענו כי הוטרדו מינית על ידי איבגי, כדי לבדוק האם יהיו מוכנות לשתף פעולה, אך ההערכה במשטרה היא שהנשים יסרבו לכך.

בשלב זה מדובר בגישושים מקדמיים של המשטרה במטרה לבדוק אם יש תכלית וטעם לפתוח בהליכים נגד איבגי. חשוב להדגיש שלפחות במקרה אחד חלה התיישנות, ולכן גם אם תיפתח בסופו של דבר חקירה ניתן יהיה להשתמש במקרה הנוסף בניסיון להוכיח דפוס פעולה, אך לא מעבר לכך.

"חיי התהפכו מקצה אל קצה". איבגי

ראשית הפרשה בשבוע שעבר, לאחר שבתחקירים של חדשות 10 ו"וואלה!NEWS" פורסם ש-6 נשים העידו כי איבגי הטריד אותן מינית. על פי הדיווח, רובן עבדו עמו בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע. אף אחת מהנשים לא התלוננה נגד איבגי במשטרה, ולכן הוא אינו מוגדר חשוד בשלב זה.

בתגובה לטענות, אמר ציון אמיר, עורך דינו של איבגי, כי מדובר ב"מלחמה ברוחות רפאים ובעולם של צללים", בהתייחסו לכך שהטענות כלפי השחקן מועלות ברשתות החברתיות ובתקשורת מבלי שהוגשה תלונה במשטרה ולא הוכח דבר.