בקרוב ברדיו: תחנה נוסטלגית לאמנים ותיקים

שרת התרבות מירי רגב סיכמה היום עם ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו, על הקמתה של התחנה החדשה, שתשמש בית ליוצרים ותיקים ותשמיע את שיריהם. "זו חובתה המוסרית של אומה להוקיר תודה לאמניה, הרדיו הציבורי והממלכתי בישראל הוא הבמה הראויה", אמרה השרה רגב

נוסטלגיה ברדיו בחסות משרדי התרבות והתקשו (חדשות 2)

היסטוריה ברדיו: שרת התרבות מירי רגב סיכמה היום (ראשון) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן גם כשר התקשורת, על הקמת תחנת "רדיו נוסטלגי" כחלק מתאגיד השידור הציבורי החדש המוקם בימים אלו. התחנה החדשה, שתצטרף למגוון תחנות השידור הציבוריות הקיימות, מתוכננת לשלב תוכניות אירוח ומוזיקה נוסטלגית, תוך דגש על מוזיקה עברית של יוצרים ותיקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התחנה תשמש בית ליוצרים ותיקים ויושמעו בה לא רק שירים נוסטלגיים, אלא גם שירים חדשים של אותם אמנים - זאת, לטענת השרה רגב, עקב כך שהאמנים הוותיקים נדחקו מתחנות ההשמעה הרבות ברדיו. הכוונה היא לשלב בה גם שירים לועזיים - אלא שהדגש יהיה על אמנים ישראלים.

במשרד התרבות והספורט מדגישים כי היוזמה איננה מוכוונת נגד תחנת הרדיו גלגלצ ואיננה חדשה - אלא נולדה לאחר שהשרה רגב בחנה את סוגיית גלגלצ והבחינה כי לא מרבים להשמיע בה ובתחנות רדיו נוספות חומרים של יוצרים ותיקים.

בהמשך ייקבעו הקריטריונים המדויקים להפעלת התחנה במסגרתם ייקבע אילו אמנים ייחשבו לאמנים ותיקים ויושמעו בתחנה ומה טווח השנים של השירים שיושמעו בה. במשרד התרבות והספורט הדגישו כי לא רק האמנים יהיו ותיקים ומנוסים, אלא גם השדרנים, העורכים והמפיקים.

"מותו של גבי שושן הציף שוב את הצורך לתת במה ליורים הוותיקים ולעושר התרבותי של ישראל לאורך כל שנותיה", אומרת השרה רגב. "אני רואה חשיבות רבה בהכרה ובכבוד ליצירה וליוצרים הוותיקים אשר נכון להיום, לצערי, אינם זוכים לה בחייהם".

גבי שושן ז"ל (פייסבוק)


השרה המשיכה וציינה כי " זו חובתה המוסרית של אומה להוקיר תודה לאמניה, הרדיו הציבורי והממלכתי בישראל הוא הבמה הראויה וכך יהיה". רגב הודתה לראש הממשלה וכן למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, שלדבריה "נענו מיד לבקשה והסכימו להוביל מהלך שישנה את היחס לאמנים וליוצרים בישראל".