השחקן יענקל'ה בן סירא הלך לעולמו

בן סירא, הנער ששרד לבדו את השואה, כיכב במשך עשרות שנים על הבמות ועל מסכי הקולנוע והשתתף בחלק מהקלאסיקות הגדולות של עולם התרבות הישראלי. הלילה הוא הלך לעולמו בגיל 88 בבית החולים איכילוב

כיכב במשך עשרות שנים על הבמות (יחצ)

המסך ירד: השחקן הוותיק והמוערך יעקב (יענקל'ה) בן סירא הלך הלילה (בין רביעי לחמישי) לעולמו, בגיל 88. בן סירא פונה במצב קשה לבית החולים, שם נאלץ הצוות לקבוע את מותו - כך הודיעו בצער בבית החולים. מחר יוצב ארונו בתיאטרון הקאמרי בשעה 10:30, ולאחר טקס קצר הלווייתו תצא בשעה 12:00 לכיוון בית העלמין קריית שאול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן סירא נולד בשנת 1927 בבריסל, ונמלט מבלגיה לאחר כיבושה על ידי הנאצים. הוא עלה לישראל בשנת 1942 והיה למעשה לניצול היחיד מכל בני משפחתו שנספו בשואה.

את קריירת המשחק החל בשנת 1957 כאשר חבר לגדעון זינגר, שמעון בר ז"ל וראובן שפר ז"ל - והם הקימו יחד את "רביעיית מועדון התיאטרון", שהופיע ברחבי הארץ. במקביל החל להופיע בן סירא בהצגות רבות, בהן "רומיאו ויוליה", "הקבצן", "החייל האמיץ שוויק", "חלום ליל קיץ" ו"סאלח שבתי".

"נזכור אותו תמיד עם החיוך הנצחי"

את הצלחתו הבימתית המשיך גם בקולנוע, כאשר שיחק בקלאסיקות כגון "ארבינקא", "נורית", "טיפת מזל", "הוא הלך בשדות", "קזבלן" ו"אסקימו לימון". במקביל העלה מופעי בידור עם אשתו עדינה, ופנה גם לקהל הצעיר כאשר השתתף בסדרות כגון "רחוב סומסום".

מאמ"י (איגוד אמני ישראל) נמסר כי בן סירא היה אחד החברים הראשונים באיגוד, ושימש כחבר בועד המנהל של אמ"י. יו"ר אמ"י יענקל'ה מנדל ספד לו: "כמעט כל יום יענקלה היה מגיע אליי עם בדיחה חדשה. ואם זו עוד בדיחה שלך יענקל'ה אהובי, הפעם זה לא מצחיק".

"רק אתמול הוא ישב איתנו בישיבת הועד המנהל מלא הומור וחיוניות כרגיל. זה לא נתפס, הלב בוכה. איבדתי, ואיתי איבדו כל אמני ישראל אח גדול. תנחומינו לעדנה היקרה ולמשפחה. נזכור אותו תמיד עם החיוך הנצחי שלו. יהי זכרו ברוך", הוסיף מנדל.