נשים טוענות: איבגי הטריד מינית

באתר וואלה פורסם תחקיר ובו עדויות של שש נשים הטוענות כי הוטרדו בידי השחקן המפורסם. אף אחת מהנשים לא הגישה נגדו תלונה במשטרה. בעקבות התחקיר, איבגי עשוי לבטל את הפרמיירה החגיגית של ההצגה החדשה בכיכובו שתוכננה לשבוע הבא. איבגי: "מעולם לא פגעתי בכל צורה שהיא באדם גבר או אישה. מצפוני שקט"

איבגי, ארכיון (חדשות 2)

שש נשים מעידות כי השחקן משה איבגי הטריד אותן בעבר - כך עולה מתחקיר של אתר וואלה. על פי הדיווח, רובן עבדו עמו בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע. אף אחת מהנשים לא התלוננה נגד איבגי במשטרה, ולכן הוא אינו מוגדר חשוד בשלב זה. חלק מהפרטים פורסמו אמש ב"חדשות 10".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא אמר לבמאית שהוא רוצה לעבוד איתי לבד והיא יצאה", סיפרה י', שחקנית תיאטרון וקולנוע שעבדה עם השחקן המוכר לפני יותר מעשר שנים. "ואז איבגי אומר: 'יש את הסצנה שאנחנו מתנשקים, בואי נתאמן עליה'. עכשיו, זה מרגיש לא נוח. אמרתי לו: 'לא נראה לי. נראה לי שלפני זה יש לנו עוד הרבה מה לעבוד על מערכת היחסים'. הוא אמר 'עזבי אותך, צריך לראות מה הכימיה בינינו', ותוך כדי זה הוא מתקרב אלי, שנינו ישבנו על ספסל, והוא אשכרה כופה עלי את הנשיקה".

"נשיקה פה לפה", היא המשיכה לתאר. "הוא מנסה לדחוף לי לשון ולקרב אותי אליו עם הידיים שלו. ממש דחפתי אותו, הייתי מאוד מאוד נסערת. הוא ישר קם ויצא ובעצם החזרה נגמרה. הייתי בהלם. אני מדברת על זה עכשיו ומתחילה שוב לרעוד".

"המום נוכח הטענות". איבגי, ארכיון (פלאש 90)

אישה נוספת שעבדה עם השחקן לפני יותר מעשור טענה כי גם אצלה הייתה נשיקה בכפייה וכי גם היא פוטרה לאחר המקרה. "הסכמתי להתראיין כי צריך וחשוב לחשוף מקרים כאלה", היא אמרה לאתר וואלה. "במו עיני ראיתי, כמו כל האחרים שעבדו באותה ההפקה, איך באופן קבוע הוא היה שולח ידיים לכיוון החזה של מנהלת ההפקה, אישה נשואה בזמנו, תוך כדי הצחקוקים הנבוכים שלה".

אישה נוספת, שעבדה עם איבגי ב-2013, טוענת כי היא חוותה מצדו הטרדה מילולית ופיזית ממושכת. "הייתי עוברת עשר פעמים ביום הטרדות מיניות", היא אמרה. "היו סיטואציות שלא היו לי נעימות. זה היה בכל פעם בחילוף בין סצנה לסצנה. הוא היה סוטה. נוגע. מלטף. זורק הערות. מזמין לאורגיות. היה מבטים לחזה שלי והערות. דברים שלא הכי נעימים לשמוע".

משה איבגי מסר בתגובה: "אני רוחש כבוד רב לכל האנשים שעבדו ועובדים איתי. אני המום נוכח הטענות שהועלו לכאורה. מעולם לא פגעתי בכל צורה שהיא באדם, גבר או אישה. מצפוני שקט".