הזמר דייוויד בואי הלך לעולמו בגיל 69

הזמר הבריטי, שרק בשבוע שעבר הוציא אלבום חדש, מת לאחר מאבק במחלת הסרטן. בואי נחשב לאחד היוצרים המוערכים בעולם הרוק והפופ ב-40 השנים האחרונות‎. "דייוויד מת בשלווה היום, מוקף במשפחתו", מסרו נציגיו

הזמר דייוויד בואי הלך הבוקר (שני) לעולמו בגיל 69, לאחר מאבק במחלת הסרטן. בואי, שרק בשבוע שעבר הוציא אלבום חדש, נחשב לאחד היוצרים המוערכים ביותר בעולם הרוק והפופ ב-40 השנים האחרונות‎.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"דייוויד מת בשלווה היום, מוקף במשפחתו, לאחר מאבק אמיץ של 18 חודשים במחלת הסרטן", מסר נציג מטעם המשפחה‎. "בזמן שרבים מכם ישתתפו באובדן, אנו מבקשים מכם לכבד את הפרטיות של המשפחה בזמן האבל".

הזמר הבריטי נפטר לאחר שלקה בסרטן לפני כשנה וחצי. בשבוע שעבר יצא לאור אלבומו "Blackstar", שזכה לביקורות אוהדות.

בשנים האחרונות בואי כמעט ולא הופיע, אך המשיך לעבוד ולהקליט. בשנת 2013 הוציא את האלבום "The Next Day" וסמוך ליום הולדותו השיק את אלבומו החדש.

קמרון: "אבידה גדולה"

בנו של הזמר הביע צער על לכתו. "עצוב ומצטער לומר שזה נכון", צייץ הבן דאנקן ג'ונס בטוויטר. "לא אהיה זמין ברשת בימים הקרובים - אהבה לכולכם". מנהל חברת התקליטים של הזמר הבהיר כי לא מדובר במתיחה, לאחר שבעבר כבר הופצו שמועות על מותו של בואי.

דייויד בואי בצעירותו

ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון, ספד אף הוא לבואי. "גדלתי בהאזנה ובצפייה בגאון הפופ דייוויד בואי", צייץ קמרון. "הוא היה מומחה בהמצאת עצמו מחדש, שכל הזמן הצליח. אבידה גדולה".

בואי נולד ב-8 בינואר 1947 בלונדון בשם דייוויד רוברט ג'ונס. הוא ניגן בסקסופון בגיל 13 והצטרף ללהקות כנער. להיטו הראשון היה "Space Oditty" מהאלבום הקרוי על שמו, שיצא בשנת 1969. בין שיריו המוכרים ופורצי הדרך: Wild As The Wind ,Starman, Ziggy Stardust, Moonage Daydream, The Man Who Sold the World, Heroes, Modern Love, Let's Dance.

הופיע בישראל ב-96'

בואי שיחק במגוון סרטים בהם "המבוך", "בסקיאט", "זולנדר" ו"היוקרה". במהלך שנות פעילותו הוציא 29 אלבומים וקיבל פרס גראמי על מפעל חיים ב-2006. למרות ההערכה הרבה לה זכה, בואי סירב לקבל תואר אצילות מהמלכה אליזבת' השנייה.

היה נשוי לאנג'לה ברנט, אמו של הבן דאנקן, בין השנים 1970-1980. לאחר מכן נישא לדוגמנית העל אימאן. לשניים ילדה כבת 15 בשם אלכסנדרה.

בישראל הופיע הזמר הבריטי רק פעם אחת ויחידה - לפני 20 שנה בשנת 1996.