הסופר אמיר גוטפרוינד נפטר בגיל 52

אחד הסופרים המצליחים בישראל מת לאחר מאבק במחלת הסרטן בביה"ח רמב"ם בחיפה. גוטפרוינד זכה בפרס ספיר לספרות ובפרס היצירה לסופרים ומשוררים ע"ש לוי אשכול, ספריו תורגמו לשש שפות. לפני 4 שנים נפטרה גם אשתו ממחלת הסרטן, לה הקדיש את ספרו "מזל עורב"

הסוף העצוב של הסופר המצליח: הסופר אמיר גוטפרוינד נפטר אמש (שישי) בבית החולים רמב"ם בחיפה בעודו בן 52, לאחר מאבק במחלת הסרטן. גוטפרוינד הותיר אחריו חמישה ילדים - שלושה מהם שלו ושניים של אשתו השנייה. לפני 4 שנים נפטרה אשתו הראשונה ממחלת הסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

גוטפרוינד נחשב לאחד הסופרים המצליחים בישראל: ספרו הראשון "שואה שלנו" זכה בפרס בוכמן בשנת 2001, וספרו השני "אחוזות החוף" זכה בפרס ספיר בשנת 2003. בשנת 2013 זכה בפרס פרס היצירה לסופרים ומשוררים ע"ש רה"מ לוי אשכול.

ספריו של גוטפרוינד תורגמו לשש שפות: אנגלית, צרפתית, גרמנית, הולנדית, צ'כית והונגרית. סרטו של אבי נשר "פעם הייתי" שיצא לאקרנים ב-2010 התבסס על ספרו של גוטפרוינד, "בשבילה גיבורים עפים". עוד שימש גוטפרוינד כתסריטאי, בין היתר לסדרה "בני ערובה". בקרוב אמור לצאת לאור הרומן שכתב "הר האושר", שאת יציאתו לחנויות הספרים כבר לא יזכה לראות.

אשתו נפטרה מסרטן, המחלה הכתה גם בו

בשנת 2011, במהלך כתיבת הספר "מזל עורב", נפטרה אשתו ממחלת הסרטן.‏ לפני כחודשיים, בריאיון ל"אולפן שישי" סיפר גוטפרוינד על התחושות הקשות שלאחר מות אשתו - וכי לאחר שאובחנה גם אצלו המחלה, החל לכתוב חמישה ספרים במקביל. "יכול להיות מצב שאני לא אספיק", אמר.

"אני מטופל, בטיפולים אגרסיביים למדי", אמר, "ובינתיים אנחנו מובילים. אבל אני אוהד הפועל חיפה בכדורגל, ואני יודע שאנחנו תמיד חוטפים גול בדקה ה-90". לא רק אשתו נפטרה מסרטן - גם אמו, ואביו שחלה במחלה - החלים.

"רק בגיל 17 התחלתי לכתוב, עד אז זה באמת היה נראה לי כמו בזבוז זמן לשבת ליד שולחן ולכתוב אם זה לא שיעורי בית חובה", אמר אז. "אני בטעות הפכתי לסופר. יש את האנשים האלה כמו דן אלמגור שכבר בגיל 4 ערכו את עיתון הגן או משהו כזה. אני ממש לא, הייתי בכיוון אחר לגמרי".