שמעון בוסקילה הופיע בבניין האו"ם: הגשמתי חלום

הזמר שהופיע בבית האומות המאוחדות בניו יורק באירוע לציון יום הפליטים היהודים מארצות ערב, התקשה להסתיר את התרגשותו. "אני גאה לייצג את כאן את מדינת ישראל", אמר בוסקילה, שבהמשך ההופעה הצליח לגרום לשגריר ישראל דני דנון להצטרף אליו בדואט. צפו

הזמר שמעון בוסקילה הופיע הלילה (שלישי) בבניין האומות המאוחדות בניו יורק באירוע לציון יום הפליטים היהודים מארצות ערב. הזמר הופיע בפני המשלחת הישראלית לאו"ם וכן בפני דיפלומטים אחרים מרחבי העולם שהגיעו לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בוסקילה, שהיתה זו הופעתו הראשונה בניו יורק, התקשה להסתיר את התרגשותו על הבמה. "זהו כבוד גדול לייצג כאן את מדינת ישראל", אמר בוסקילה שדיבר בעברית בפני הקהל. במהלך ההופעה, שר בוסקילה כמה משיריו, ואף שילב בהם את שגריר ישראל באו"ם דני דנון.

"נולדתי בישראל וההורים שלי הגיעו ממרוקו", סיפר. "אחד החלומות הגדולים כילד בנתיבות שלי היה להופיע בהיכל התרבות בעיירה. כילד קטן הייתי מתגנב לאולם הגדול, מתופף על התופים וחולם לי שיום אחד אמלא את העולם הזה באנשים. מנהל ההיכל היה שולח אותי הביתה, ואני רק ביקשתי ממנו לאפשר לי להמשיך לחיות את החלום. הערב, אני כאן בבניין האומות המאוחדות, מגשים חלום".

הופעתו של בוסקילה התקיימה בבניין האו"ם כשברקע ציינו בארגון את יום ההזדהות השנתי עם העם הפלסטיני. האירוע צוין בשורה של נאומים בגנותה של מדינת ישראל. לצד אלו ביקש את זכות הדיבור גם שגריר ישראל באום, דני דנון שהתייחס בדבריו לקורבנות הטרור בישראל, בהם 23 בני אדם רק בחודשיים האחרונים.