להקת "אורפנד-לנד" תאחד את העם הסורי?

חברי הלהקה הופתעו לגלות כי עטיפת אלבומם "All Is One" הפכה לתמונת השער במגזין סורי, תוך קריאה לאחדות השורות במדינה. חברי הלהקה: "בהתחלה כעסנו על המהלך, אך כשהבנו שהכתבה מעבירה את מסר האלבום אפילו הוחמאנו"

עטיפת האלבום ושער המגזין (מעריץ הלהקה בדמשק)

חברי להקת האוריינט-מטאל הישראלית "אורפנד-לנד" הופתעו לגלות הבוקר (שני) תמונת אלבומם מתנוססת על שער מגזין בסוריה בקריאה לאחדות במדינה השסועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיבלתי הודעה בפייסבוק מאחד המעריצים שלנו בסוריה, שבה תצלום של המגזין "זמאנה" כשעל השער מופיעה תמונת האלבום שלנו", סיפר קובי פרחי סולן הלהקה. "בשער העיתון הושמט שמו של האלבום שלנו - All is One, ובמקומו נכתב בערבית 'הבה נתאחד'".

המעריץ סיפר כי תמונת האלבום המעובדת שהוצבה בשער המגזין, הפנתה לכתבה שעניינה קריאה לאיחוד השורות בעם הסורי, ככל הנראה על רקע מלחמת האזרחים. המעריץ אף ציין כי העיתון המוצע למכירה ברחבי דמשק - נחשב לאחד המזוהים עם ממשלו של הנשיא בשאר אסד.

"האלבום מעביר את המסר"

"בהתחלה כשראינו את התמונה על גבי המגזין כעסנו על השימוש בה ללא כל אישור", העיד פרחי. אלא שאז, לאחר שהבין כי השימוש בתמונת האלבום בוצע בהקשר של קריאה לאחדות, חשב שמדובר בדבר לא רע במיוחד. "כשחושבים על כך זו אפילו מחמאה", הודה. "ברור שהעורכים לא יכולים בגלוי להודות שהם לקחו או קיבלו השראה מלהקה ישראלית, אך די לחכימא ברמיזה. הכתבה מעבירה את המסר של האלבום, בו קיים אפילו שיר שכתבנו בנושא הילדים בסוריה. יכול להיות שהעורכים מכירים אותנו ולכן הם עשו את זאת, וזה ממחיש את גודל התופעה שיוצרת המוזיקה שלנו בעולם".

שער המגזין

להקת אורפנד-לנד הפעילה כבר מתחילת שנות ה-90' ידועה בעולם כולו בשל שילוב אלמנטים יהודים ומוסלמים ביצירתם. במהלך שנות פעילותה, צברה הלהקה מעריצים רבים ברחבי העולם, בהם עשרות אלפים ממדינות ערב עמם הם נפגשים בהופעות ברחבי העולם. "לאחרונה, בכל ההופעות שלנו באירופה אנו רואים עשרות מעריצים מסוריה שהפכו לפליטים בעקבות המלחמה", סיפר פרחי. במסגרת הופעותיהם יגיעו חברי הלהקה ב-10.12 להופעה בישראל.