דקל: לא אתן לרגב להתערב בתכנים

מפקד גלי צה"ל ירון דקל פנה במייל לפקודיו בתחנה הצבאית והבהיר כי "שר הביטחון יעלון נותן לתחנה גיבוי מלא, ובהנחייתו הופסקו המגעים עם שרת התרבות". דקל הביע נכונות להיפגש עם רגב ולשמוע את ביקורתה, אולם לדבריו היא "החליטה לצאת למאבק פומבי נגד התחנה"

רגב ודקל, ארכיון (יח"צ, חדשות 2)

מפקד גלי צה"ל ירון דקל העביר היום (ראשון) מייל לפקודיו בתחנה הצבאית, בו התייחס בפעם הראשונה לפרשת מירי רגב וגלגלצ והבהיר: "לא אתן לגורמים חיצוניים להתערב בתכנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב, שתכניו פורסמו לראשונה ב"גלובס", כתב דקל כי "בימים האחרונים מתרגשת עלינו סערה חדשה - ניסיונה של שרת התרבות, מירי רגב, להתערב בשיקולי התוכן בגלגלצ כתחנה ציבורית".

"אני סבור כי עלינו להיות קשובים לביקורת, הן של אמנים והן של נבחרי ציבור, ומתוך ראייה זו נפגשנו, מנהל גלגלצ נדב רביד ואני, עם שרת התרבות", הדגיש דקל. "בשני המפגשים שהתקיימו עלו רעיונות שונים, שחשבנו שיכולים לפתוח את התחנה לעוד מוזיקה ישראלית, שאותה אנו מכבדים, ובהצלחתה כמובן שאנו חפצים".

"נמשיך ללא מורא וללא משוא פנים"

דקל התייחס גם לשלב שבו התערב שר הביטחון בסוגייה ומנע משרת התרבות להמשיך לעסוק בנושא גלגלצ. "לצערי, למרות ההידברות ונכונותנו לקבל דברי ביקורת, שרת התרבות החליטה לצאת למאבק פומבי נגד התחנה", טען דקל. "שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, נותן לתחנה, ולי אישית, גיבוי מלא, ובהנחייתו הופסקו המגעים עם השרה".

"צפויה לנו בעתיד הקרוב תקופה מאתגרת, שתחייב אותנו לפעול בכל המישורים על מנת להבטיח את עצמאות התחנה, ולמנוע מגורמים חיצוניים - פוליטיים ואחרים - להתערב בתכנים", הוא ציין. "אני נחוש בדעתי לעמוד בכך".

"חשוב שגם בימים כאלו, וכמו תמיד, נמשיך לעשות את העבודה העיתונאית המקצועית, הן בגלי צה"ל והן בגלגלצ, ללא מורא וללא משוא פנים", קרא מפקד התחנה לפקודיו. "זו תהיה תשובתנו לאלו המנסים להחלישנו. רק כך וביחד נצליח".