מירי רגב מבהירה: "לא תהיה גלגלצ 2"

לאחר סערת הקמת תחנת הבת לגלגלצ, מסתבר היום כי הנושא מעולם לא קודם על ידי השרה רגב: במשרד התרבות מבהירים כי זהו רעיון שהועלה ע"י אנשי התחנה עצמם, וכי השרה התנגדה למהלך עוד מראשיתו. במקום זאת, רגב מקדמת הגדלת אחוזי המוזיקה הישראלית המושמעת בתחנה לצד הוספת שאלות במבחני המיון על תרבות המזרח

(פלאש 90)

"גלגלצ 2 לא תהיה": שרת התרבות מירי רגב מבהירה היום (שלישי) כי רעיון הקמת תחנה מקבילה לגלגלצ, שתשדר מוזיקה ישראלית בלבד בדגש על הז'אנר הים תיכוני, לא זוכה לתמיכתה, כך פורסם ב"גלובס". לדברי משרד התרבות, מדובר ברעיון שהועלה על ידי אנשי הרדיו עצמם בשיחות סגורות, גם בהן התנגדה למהלך השרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד מדגישים כי רעיונות אחרים שהועלו בישיבות דווקא כן יקודמו, ובראשם האפשרות לשילוב בבחינות המיון לגלי צה"ל שאלות על תרבות המזרח, אמנותה ושורשיה, במטרה להרחיב את תמהיל החיילים בתחנה בכלל ובגלגלצ בפרט. כמו כן, השרה רגב תומכת בשינוי הרכב המוזיקה המשודרת בגלגלצ כך שיכיל 55% מוזיקה ישראלית, במקום 40% כיום.

מתנגדות נוספות להקמת תחנה מקבילה היו תחנות הרדיו האזוריות, שלהן לובי פוליטי חזק. יושב ראש התאחדות תחנות הרדיו האזוריות דוד בן בסט הצהיר אתמול כי יתנגד לו בתוקף, על אף חברותו עם השרה. בעבר ניהלו התחנות הפרטיות מאבק חריף בכל מהלך שנועד להפנות תקציבי פירסום לגלי צה"ל וגלגלצ, מחשש לפגיעה בתקציבי הפרסום המופנים אליהן.

גלגלצ הוקמה בשנת 1993 כתחנת בת של גלי צה"ל ובשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. בתחנה, הנחשבת למואזנת ביותר בישראל, משודרים כיום בעיקר מוזיקה ודיווחי תנועה. שירי הפלייליסט נבחרים בישיבה שבועית בה חברים חיילים המשרתים בתחנה ואזרחים העובדים בה, על פי הצבעת רוב.