רגב לבנט: פרס ישראל לזאב רווח

שרת התרבות והספורט מירי רגב פנתה לשר החינוך נפתלי בנט והביעה את רצונה להמליץ על השחקן זאב רווח למועמדות לפרס ישראל על מפעל חיים. "רווח אמן שחצה את גיל 75 וממשיך ליצור ולפעול בחדווה ותשוקה", נימקה רגב את המלצתה

זאב רווח, ארכיון (Moshe Shai/FLASH90)

שרת התרבות והספורט מירי רגב קוראת להעניק את פרס ישראל לשחקן הקולנוע זאב רווח. במכתב ששיגרה אמש (חמישי) לשר החינוך נפתלי בנט כתבה רגב כי רווח הינו קומיקאי עטור שבחים וכי יצירותיו שינו ללא הכר את פניה של המדינה שספגה את חוש ההומור הייחודי לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חוש ההומור של רווח נגע בכל אחת ואחד מאיתנו ומלווה אותנו כפס קול של המדינה כולה", כתבה רגב במכתב שהגיע לידי חדשות 2 Online.

"רווח אמן שחצה את גיל 75 וממשיך ליצור ולפעול בחדווה ותשוקה מפעימת לב ומרגשת כל כך", הוסיפה רגב. לטענתה, אמנים רבים עמם נפגשה סבורים גם הם כי הוא זכאי וראוי לכבוד.

תמלא במו ידיה את הטפסים. רגב (פלאש 90, יונתן סינדל)

רגב ביקשה לקבל את הטפסים הפורמליים להמלצה על מועמד לפרס ישראל, והם ימולאו על ידה בהתאם לנוהל של ועדת הפרס. בכך יהפוך זאב רווח למועמד רשמי לפרס ישראל על מפעל חיים לשנת תשע"ו.

מדי שנה זוכים בפרס זה שני אנשים הנבחרים על ידי ועדה מיוחדת. "כשרת תרבות וספורט אני סבורה כי נכון יהיה אם המלצתי זו תבוא בפני ועדת הפרס וחבריה הנכבדים", הוסיפה רגב.

"רווח הינו מודל לחיקוי עבור אמנים רבים שרואים שליחות אמיתית בעשייתם התרבותית", הדגישה השרה את תרומתו. "תרבותו ואמנותו הכתה שורשים בלבבותיהם של אזרחי ישראל והעלתה את מורל העם ועיצבה תרבות ושיח ייחודי שהאמן המוכשר היה לחלוצה ומובילה שנים רבות".