ללכת לסרט? הישראלים מעדיפים להמר

נתונים חדשים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אודות הוצאות התרבות של הצרכן הישראלי לשנת 2014 חושפים כי רוב הכספים שמוציא הציבור על תרבות מושקע באירועי מוזיקה וברכישות שונות הקשורות לתחום. פחות ישראלים מעדיפים לבקר בספריות או לרכוש ספרים - וגם ללכת לסרטים

מבלים יותר במילוי טפסי הימורים (חדשות 2)

מספרים במקום ספרים: נתונים חדשים שמפרסמת היום (ראשון) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אודות הוצאות על תרבות, בידור וספורט לשנת 2014 מעלים נתונים מפתיעים על צרכן התרבות הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהנתונים עולה כי במהלך השנה שעברה הוציאו הישראלים 52.3 מיליארד שקלים על הוצאות תרבות, בידור וספורט - וכי למעלה מ-85% מההוצאות הללו מומנו על ידי האזרחים. רק 4% מההוצאות על תרבות במהלך השנה שעברה מומנו על ידי המדינה.

17.5% מההוצאות הופנו למועדוני ספורט וכושר ולמשחקי ספורט, מנויים וביקורים בבריכות שחייה ורכישת ציוד ספורט. 12% מכספי הישראלים בתחום התרבות הוצאו על פעולות תרבות בקהילה, במרכזים הקהילתיים ובמתנ"סים. מעט פחות כסף הוצא על שידורי רדיו וטלוויזיה כולל רכישת מכשירים. 9% מכספי הישראלים הוצאו על שימוש באינטרנט, רכישת מחשבים וציוד למחשב, אחוז דומה של כספים הוצא על ביקור באתרי טבע וגני חיות.

מגלגלים יותר כסף על מוזיקה (רויטרס)


רק 5.5% מהוצאות משקי הבית על תרבות כללו ביקור בספריות, רכישת ספרים, עיתונים וכתבי עת. 3.5% בלבד ממשקי הבית בישראל ביקרו בשנה האחרונה במוזיאונים, ארכיונים ואתרים ארכיאולוגיים - בדומה למספר האנשים שביקרו בבתי הקולנוע ובסינמטקים. 0.7% בלבד הושקעו בביקור בגלריות לציור, פיסול ואמנויות אחרות.

קוראים פחות, מהמרים יותר

ניתוח מעמיק של הוצאות משקי הבית על תרבות מעלה כי רוב האזרחים - 20.6% מהם - השקיעו את כספם בפעילויות הקשורות למוזיקה ואמנויות הבמה כמו קונצרטים, מופעי תרבות, מועדוני לילה, רכישת כלי נגינה ומכשירים שונים להשמעת מוזיקה.

מבט נוסף על הנתונים מעלה כי קרוב ל-7% מצרכני התרבות השקיעו בהימורים - השתתפות בהגרלות מפעל הפיס ומילוי טפסי טוטו. למעשה, הרבה יותר ישראלים השקיעו במילוי טפסי הימורים על פני קניית כרטיסים לסרט בקולנוע, ביקור במוזיאונים, בספריות ובאתרי טבע שונים במהלך השנה החולפת.