השחקנית רמה מסינגר הלכה לעולמה

אבידה לתרבות הישראלית: כשבועיים לפני יום הולדתה ה-47, נפטרה השחקנית רמה מסינגר לאחר מאבק במחלה קשה. מסינגר כיכבה בתיאטרון, זכתה פעמיים בפרס שחקנית השנה, השתתפה בסדרות טלוויזיה רבות ודיבבה שורה של דמויות זכורות ואהובות מסרטי דיסני ופיקסאר

הקריירה נגדעה בשיאה: השחקנית רמה מסינגר הלכה היום (שלישי) לעולמה בבית החולים איכילוב בתל אביב, לאחר מאבק במחלה קשה. מסינגר שכיכבה בתיאטרון, בטלוויזיה וגם הייתה ידועה בקריירת הדיבוב הענפה שלה - הייתה אמורה לחגוג את יום הולדתה ה-47 בעוד כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסינגר נולדה ב-1968 ברמת אפעל ונקראה על שם דודה רמי, טייס חיל האוויר, שנפל כשנה לפני שנולדה. לאחר שירותה בלהקת פיקוד דרום, היא למדה בבית הספר למשחק בית צבי ומילאה שורה של תפקידים בתיאטרון.

על תפקידה בהצגה "קול קטן" בתיאטרון בית ליסין, זכתה מסינגר בפרס התיאטרון בקטגוריית שחקנית השנה של 1999. בשנת 2013 היא זכתה פעם נוספת באותו הפרס, הפעם על תפקידה בהצגה "סוביניר" של תיאטרון באר שבע - שם גילמה את זמרת האופרה בעלת הקול המחריד פלורנס בוסטר ג'נקינס.

עם דב נבון בהצגה "עקר בית". מסינגר (תיאטרון בית ליסין)

מהתיאטרון - לטלוויזיה ולדיבוב

היא שיחקה בין היתר גם בהצגות "פיאף", "אמדאוס", "אילוף הסוררת", "שלוש אחיות", "עקר בית" ו"החברות הכי טובות". במהלך חייה עבדה כמעט בכל התיאטראות הגדולים בארץ - הבימה, הקאמרי, בית ליסין, תיאטרון חיפה ותיאטרון באר שבע.

בשנת 2008 כיכבה מסינגר בהפקה המחודשת של התיאטרון הקאמרי למחזמר "כנר על הגג", שם גילמה בווירטואוזיות שלוש דמויות שונות - ינטה השדכנית, סבתא צייטל ורוחה של פרומה שרה. על התפקיד המשולש הזה זכתה מסינגר בתשבוחות מהמבקרים.

מסינגר שיחקה בסדרות הטלוויזיה "צה"ל 1", "שתוק שואו", "שירי טלעד", "ספי" וכיכבה בתכניות ילדים רבות - "אליפים", "כוכב הצפון", "האיגלו של טרלה" ו"הלב של עמליה".

במחזמר "כנר על הגג". מסינגר (התיאטרון הקאמרי)

קריירה ענפה נוספת של מסינגר הייתה בתחום הדיבוב. מסינגר תרמה את קולה לדמויות מיתולוגיות רבות של סרטי דיסני ופיקסאר בגרסתם העברית. אריאל מ"בת הים הקטנה", יסמין מ"אלאדין", פוקהונטס, דוגי מ"מוצאים את נמו", רוזי מ"באג לייף" - אלו רק חלק מהקולות שבקעו מגרונה של מסינגר.

בזכות כשרון השירה שלה, שבא לידי ביטוי במחזות הזמר שבהם השתתפה ובסרטים שבהם שרה, היא הגשימה חלום בשנת 2012 והוציאה את אלבום הבכורה שלה. היא כתבה את כל מילות השירים, ובעלה המוזיקאי אריק אביגדור הלחין אותם.

הופעתה הטלוויזיונית האחרונה הייתה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל בערב יום העצמאות האחרון שחל בחודש אפריל השנה. מסינגר הנחתה יחד עם השחקן נתן דטנר את פרק הדלקת המשואות בטקס.