ההיסטוריה חוזרת, גם חגיגה בסנוקר

ביטויים מתוך הסרט "חגיגה בסנוקר" כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מהסלנג הישראלי. 40 שנה אחרי שעלה לאקרנים סרט הפולחן בכיכובם של יהודה ברקן וזאב רווח, עובדים עכשיו השניים על גרסת ההמשך. מה עומד להיות בסרט? בדקנו בחגיגות יום ההולדת של רווח

כבר 55 שנים שזאב רווח משחק והגיל החדש, 75, ממש לא מסמן לו לצאת לפנסיה. ובכל זאת, רווח לקח אמש (ראשון) פסק זמן מלוח הזמנים הצפוף כדי לחגוג יום הולדת. רוב הנוכחים במסיבה התעניינו בדבר אחד: סרט ההמשך של "חגיגה בסנוקר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה, על פי התסריט הראשוני, ברקן ורווח יגלמו את אותן הדמויות שגילמו בסרט המקורי. כבר בסצנה הראשונה הם ישתחררו מהכלא על עוד מעשה נוכלות שלהם, וימשיכו להסתבך עם העולם התחתון. לדמותו של ברקן תהיה בת, לוחמת צדק חברתי, וכל זה יוביל לשורה של תככים בינה לבין פוליטיקאים מושחתים וארגוני פשע.

"סרט מצלמים אחרי התסריט הרביעי-חמישי", הסביר ברקן לחדשות 2. "את הראשון קראנו, קיבלנו, את זה נכניס לשיפוצים, ובעזרת השם תוך כמה חודשים כמובן נצא לצילומים". מפיק הסרט, משה אדרי, הוסיף: "אם הכל יהיה בסדר, זה יהיה בקיץ הבא בקולנוע".

חגיגה בסנוקר (סרטי יונייטד קינג, לאון ומשה אדרי)

שרת התרבות: "אין ספק שזה סרט חשוב"

מי שכתב את גרסת ההמשך ועתיד גם לביים אותה הוא הבדרן נאור ציון. "עכשיו יש 145 עמודים, שזה בערך שעתיים סרט שאני די עומד מאחוריהם, אז אני חושב שזה יהיה בסדר, שזה יילך למקומות טובים, שהקהל לא יתאכזב", הוא אמר.

גם שרת התרבות והספורט שמחה להתבשר שהעבודה על הסרט מתקדמת. היא לא מיהרה להתחייב שמשרדה יתמוך בסרט, אבל נראה שהיא גם לא פוסלת את האפשרות הזאת. "הכל ייבדק עם קריטריונים, עם תמיכות, אבל אין ספק שסרט כזה הוא סרט חשוב, אז המבין יבין", אמרה השרה רגב.

ובתוך כל החגיגה הזאת, רווח - ברגישות הכל כך אופיינית לו - לא שוכח גם את כל השחקנים הנפלאים מהסרט המקורי שהלכו לעולמם בשנים האחרונות, מיוסף שילוח ועד אריה אליאס. "חבר'ה נהדרים שבאמת חסרים", הוא אמר. "חסרים, חסרים לי, באמת. ובכל זאת נמשיך בעבודה. אין מה לעשות".