צפו: השרה רגב והאמנים בשיר מחאה

שרת התרבות מירי רגב פגשה באולפן ההקלטות קבוצת אמנים שהחליטו לחדש עמה את המאבק להגדלת תקציב התרבות. רגב – יחד עם דפנה ארמוני, מאיה בוסקילה, הראל מויאל ואחרים – ביצעה את השיר "תקציב 1%" שפונה ישירות לשר האוצר כחלון. צפו בחזרה הראשונה באולפן

שורה של אמנים נכנסו היום (שלישי) לאולפן הקלטות ברמת גן יחד עם שרת התרבות והספורט מירי רגב על מנת להקליט שיר שנכתב במטרה לקרוא להגדלת תקציב התרבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין האמנים שהשתתפו בהקלטה היו דפנה ארמוני, צחי נוי, מאיה בוסקילה והראל מויאל. מי שעומד מאחורי היוזמה הוא המטה להצלת התרבות בישראל - הכולל את פורום מוסדות התרבות, ארגון שח"ם, אמ"י וכלל ארגוני היוצרים.

"בחודשים האחרונים ביקשתי להעלות לסדר היום הציבורי את נושא התרבות", אמרה השרה רגב. "ראינו שתרבות נוגעת בכולנו. לא בכדי השיח היה ער. הוא נגע ונוגע בעצבים החשופים של כולנו. הדיון חשף עד כמה העם באמת אוהב וצמא לתרבות ישראלית, תרבות של שירה, קולנוע, תיאטרון, ספרות, מחול וציור".

"יש פערים רבים שרק תקציב הוגן ושפוי יכול לגשר עליהם", הוסיפה רגב. "לא ייתכן שמדינת ישראל הנחשבת לפורצת דרך בתחומי המדע והרוח תקצה פחות מחצי אחוז מתקציבה לטובת תרבות. אני מתכוונת לעשות הכל בכדי לשנות מדיניות תקציבית הנהוגה כאן כבר שנים רבות".

מילות השיר "תקציב 1%" (כתבה והלחינה: דפנה ארמוני)

אנו כולנו נושאים תפילה
התכנסנו לשיר לכחלון שיקשיב פה לכל מילה
לא בריב ולא ברוע - בכבוד ואהבה
מקווים שהלב פתוח, שייתן לנו תקווה.

רק אחוז
זו פנייה לתקציב תרבות מוגדל
אז אל תגרום לאפליה
רק אחוז
זה הכל
אנחנו עם הספר
לכן אסור שהנשמה תסבול

תקציב אחד אחוז
מה שווה המדינה?
אם אין מי שיתחזק אותה
באוכל לנשמה?
אחד אחוז

רק אחוז
רק אחוז לנשמה
העם רעב ללחם
אך לא פחות זקוק לנשמה