רגב והאמנים סיכמו: נלחמים על התקציב

פרסום ראשון: לחדשות 2 Online נודע אודות הפגישה הסגורה, שבה נכחו נציגי האמנים ושרת התרבות והספורט. רגב אמרה כי תפעל להעלאת תקציב התרבות בפריפריה. המטרה: העלאת התקציב ל-1% מתקציב המדינה

אחרי החריקות, מתחילים לעבוד יחד: שרת התרבות מירי רגב ונציגי האמנים סיכמו היום (ראשון) על יציאה לדרך משותפת במאבק להעלאת תקציב התרבות לקראת תקציב המדינה הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחדשות 2 Online נודע כי בפגישה הסגורה נכחו בין היתר אסתי זקהיים, אוהד קנולר, מנכ"ל שח"ם אורי רשטיק, איתמר גורביץ', אמילי אטיאס - מנכ"לית אמ"י, יעקב מנדל, יו"ר אמי ואורית לרנר - מי שמייעצת למטה המאבק.

במהלך הפגישה אמרה רגב כי תפעל יחד עם מטה המאבק להעלאת תקציב התרבות בפריפריה, כאשר המטרה שהציבו הצדדים היא העלאת התקציב ל-1% מתקציב המדינה. עוד הוחלט לשכור את שירותיה של תמי שינקמן, שתלווה תקשורתית את המהלך.

מאז כניסתה לתפקיד ספגה רגב ביקורת רבה מצד אמנים בשל כוונתה לצנזר תכנים שעושים לדבריה דה-לגיטימציה למדינת ישראל. רק בשבוע שעבר התקבלה רגב בקריאות בוז בפסטיבל ירושלים, והשחקן איתי טיראן טען בריאיון לחדשות 2 כי דברי רגב מעידים ש"היא אינה מבינה את תפקיד התרבות".