הוא חזר: שוורצנגר שוב בתפקיד "המחסל"

אחרי קריירה ארוכה בפוליטיקה, ארנולד שוורצנגר חוזר לככב בחלק החמישי של סדרת סרטי "שליחות קטלנית". בגיל 67, עם שרירים מעט חלודים, שוורצנגר שוב מציל את האנושות מפני המכונות, ולא שוכח את חיבתו לישראל: "אני לא יכול לחכות לביקור הבא"

31 שנים אחרי שהבטיח לחזור בפעם הראשונה, ארנולד שוורצנגר שב לתפקיד "המחסל" בחלק החמישי בסדרת הסרטים "שליחות קטלנית" - "בראשית". בגיל 67, מר עולם שהפך לפוליטיקאי, חוזר להוליווד כשחקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרט החדש הוא מרכיב שוב משקפי שמש כהים ולובש את מדי העור השחורים - ממש כמו מכונה משומנת, למרות שהשרירים כבר קצת חלודים. "היה לי לעונג לקבל את התפקיד", מספר שוורצנגר. "סיימתי את תפקיד מושל קליפורניה ושאלו אותי אם אני רוצה להיות המחסל שוב. אמרתי שאסכים רק אם התסריט מעולה".

במרכז העלילה, שמתרחשת בשנת 2029, שוורצנגר מנהיג את ההתקוממות האנושית נגד המכונות בשתי חזיתות - עבר ועתיד. "תהיתי איך ייראו האפקטים החזותיים, איך יגרמו לזה להיראות מציאותי", מציין המושל לשעבר. "כשראיתי את זה גמור לפני שלושה שבועות, נדהמתי כשהבנתי מה ניתן לעשות כיום".

החזרה של שוורצנגר להוליווד הייתה רוויית אקשן ויצרים, כשנחשף הרומן שלו עם עוזרת הבית - רומן שהוליד בן מחוץ לנישואים. בזמן כהונתו כמושל בעת הלחימה בעזה, הוא הביע תמיכה בלתי מסויגת בישראל. "אני תמיד תמכתי בישראל", מבהיר שוורצנגר.

"מהיכרות עם הרבה אנשים מישראל ניתן לראות שהם רוצים שלום", מדגיש השחקן, שגם תרם את קולו לאפליקציית הניווט הישראלית "ווייז". "הם רוצים להפוך את כל האזור הזה לאזור תיירותי ענק ולהביא לתנופה כלכלית. זה לא ייאמן שהאנשים מסביב לא רוצים שלום. אני לא יכול לחכות לחזור לישראל".