ליברמן קורא לראש עיריית חיפה להתפטר: "איך ייתכן שראש רשות מאפשר מימון של מחבלים?"

לאחר ששרת התרבות רגב הודיעה שתפסיק את המימון לתיאטרון "אל-מידאן" בו מוצגת הצגה שנכתבה בהשראת כתבי מחבל, עיריית חיפה הודיעה שתמשיך לממן את התיאטרון. בתגובה, תקף היום יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן את ראש העיר יונה יהב - וקרא לו לעזוב את תפקידו: "ראש רשות שמאפשר האדרה של מחבלים חייב להתפטר"

קורא ליהב להתפטר. ח"כ ליברמן (פלאש 90, גילי יערי)

עיריית חיפה החליטה לממן בכל זאת את תיאטרון "אל-מידאן", יש מי שלא עומד מנגד: יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף היום (חמישי) את ראש העיר יונה יהב - וקרא לו להתפטר מתפקידו בעקבות ההחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

״אם יונה יהב מצדיק את העובדה שכספם של תושבי חיפה יממן הצגות התומכות בטרור ומאדירות מחבלים בתואנה ש'חיפה היא עיר תרבותית שיש בה סובלנות', אז יהב לא מבין מהי תרבות ומבלבל בין חופש ביטוי לחופש הסתה ובין סובלנות לתמיכה בטרור", תקף ליברמן.

עוד הוסיף יו"ר ישראל ביתנו כי "אין מקום לכך שרשות מקומית במדינת ישראל תממן האדרה של מחבלים מתועבים וראש רשות שמאפשר זאת חייב להתפטר מתפקידו״.

דבריו של ליברמן מגיעים לאחר שאמש (רביעי) החליטה עיריית חיפה להחזיר את המימון לתיאטרון, לאחר שהופסק בעקבות תלונות של משפחות שכולות על ההצגה שנכתבה על בסיס כתביו של מחבל.

ההצגה "הזמן המקביל" (חדשות 2)

רק לפני כחודשיים הודיעה עיריית חיפה כי היא מקפיאה את התקצוב לתיאטרון לנוכח הזעם הציבורי על ההצגה "הזמן המקביל" שנכתבה בהשראת כתביו של המחבל וואליד דקה. בעקבות הסערה בחיפה, שר החינוך נפתלי בנט דרש להוציא את ההצגה לאלתר מסל התרבות, ושרת התרבות והספורט מירי רגב הקפיאה את התקצוב של משרדה לתיאטרון בעקבות חשד לקידום פעילות טרור.

עיריית חיפה: "ההצגה עומדת במסגרת חופש הביטוי"

הוועדה המיוחדת שהקימה עיריית חיפה את מסקנותיה בנושא ההצגה, והמליצה להחזיר את הכסף לתיאטרון. "לא נמצאה כל בעיה עם ההצגה 'הזמן המקביל' עצמה, וככל שהיא מעוררת תחושות קשות אצל חלק מהציבור, היא עומדת במסגרת חופש הביטוי והחופש האמנותי', נכתב במסקנות הוועדה.

מקבל את ההמלצות, יהב (ארכיון) (חדשות 2)

"לנו לא היתה בעיה עם דברים שהתנהלו בתוך אולם התיאטרון, שאינם תיאטרון גרידא", הבהיר אמש ראש העיר יהב. "לאחר שקיבלנו התחייבויות בכתב לפיה הנהלת התיאטרון לא תעשה שום פעולה שאיננה תיאטרון נטו ולא תקיים פעילות פוליטית, החלטנו להוריד את הפרשה הזו מסדר היום".