למרות הסערה הציבורית: חיפה תממן את התיאטרון במחלוקת

כחודשיים לאחר ששר החינוך קרא להוצאת ההצגה "הזמן המקביל" מסל התרבות והשרה רגב החליטה להפסיק את המימון, עיריית חיפה החליטה לשוב ולתקצב את התיאטרון. "לנו לא היתה בעיה עם דברים שהתנהלו בתוך אולם התיאטרון, שאינם תיאטרון גרידא", אמר ראש העיר יונה יהב

ההצגה "הזמן המקביל"

סערת תיאטרון אל מידאן: עיריית חיפה החליטה היום (רביעי) להחזיר את המימון לתיאטרון, זאת לאחר שהופסק בעקבות תלונות של משפחות שכולות על ההצגה שנכתבה על בסיס כתביו של מחבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודשיים הודיעה עיריית חיפה כי היא מקפיאה את התקצוב לתיאטרון לנוכח הזעם הציבורי על ההצגה "הזמן המקביל" שנכתבה בהשראת כתביו של המחבל וואליד דקה.

בעקבות הסערה בחיפה, שר החינוך נפתלי בנט דרש להוציא את ההצגה לאלתר מסל התרבות, ושרת התרבות והספורט מירי רגב הקפיאה את התקצוב של משרדה לתיאטרון בעקבות חשד לקידום פעילות טרור.

במהלך היום הגישה הוועדה המיוחדת שהקימה עיריית חיפה את מסקנותיה בנושא ההצגה, והמליצה להחזיר את הכסף לתיאטרון. "לא נמצאה כל בעיה עם ההצגה 'הזמן המקביל' עצמה, וככל שהיא מעוררת תחושות קשות אצל חלק מהציבור, היא עומדת במסגרת חופש הביטוי והחופש האמנותי', נכתב במסקנות הוועדה.

מקבל את ההמלצות, יהב (ארכיון) (חדשות 2)

ראש העיר חיפה יונה יהב הודיע כי הוא מקבל את המלצות הוועדה. "לנו לא היתה בעיה עם דברים שהתנהלו בתוך אולם התיאטרון, שאינם תיאטרון גרידא", הבהיר יונה. "לאחר שקיבלנו התחייבויות בכתב לפיה הנהלת התיאטרון לא תעשה שום פעולה שאיננה תיאטרון נטו ולא תקיים פעילות פוליטית, החלטנו להוריד את הפרשה הזו מסדר היום".