מפגש פיוס: מירי רגב ועודד קוטלר אצל הנשיא

פרסום ראשון: לראשונה מאז "נאום הבהמות" של השחקן עודד קוטלר נגד שרת התרבות מירי רגב, נפגשים השניים בבית הנשיא. עוד לוקחים חלק במפגש מנכ"ל הקאמרי נעם סמל, מירה עוואד, נורמן עיסא וחנן שניר

על רקע סערת התרבות שהגיעה לשיאה בעימות הפומבי בין מספר אמנים מובילים לבין שרת התרבות והספורט מירי רגב, מתקיים היום (ראשון) בבית הנשיא בירושלים מפגש פיוס בין הצדדים, בתיווכו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שמנסה להרגיע הרוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לחדשות 2 Online נודע כי בין האמנים שנפגשים עם השרה, ניתן למצוא גם השחקן עודד קוטלר - ש"נאום הבהמות" שנשא בכנס השחקנים ביפו לפני כשבועיים גרם לסערה. קוטלר השווה אז בדבריו בין מצביעי הימין לבין "בהמות מלחכות קש וגבבה". בהמשך התנצל קוטלר על ניסוחיו אך לא על הדברים עצמם.

גם השחקן נורמן עיסא, שכבר אמש הגיע ללשכתה של רגב בתל אביב לפיוס פומבי בין השניים, הגיע לבית הנשיא. "עיסא חש נפגע מאמירות שאמרתי, ומכל ים הכותרות וההמולה התקשורתית של השבועיים האחרונים", כתבה אמש רגב.

"כאן המקום לומר, כי אין ולא הייתה לי כוונה לפגוע בנורמן או בתיאטרון אל מינא, שהוא אחד ממייסדיו, שמדבר על דו קיום". רגב הוסיפה כי "ראיתי בפגישתנו סוף פסוק לפרשה הזו. הדיאלוג שקיימנו ביננו הוא הביטוי האמיתי לחופש ביטוי וסובלנות ואני מקווה שנמשיך בשיח שהתחלנו גם הלאה".

עיסא ורגב, אמש (פייסבוק)

עוד בין האמנים שנועדים עם השרה רגב: השחקנית מירה עוואד והבימאי חנן שניר שהשמיע ביקורת חריפה כלפי שרת התרבות במהלך טקס פרסי התיאטרון ביום שישי האחרון. בין יוזמי המהלך מנכ"ל התיאטרון הקמארי נועם סמל שיופיע גם הוא בפני הנשיא.

כבר בשבוע שעבר הצהיר ריבלין כי יפעל על מנת לנסות ולגשר בין הצדדים. "אומנות היא לא רכושו של מחנה כזה או אחר, של ימין או שמאל, מזרחיים או אשכנזים, אוי לנו אם תיפול קורבן לפוליטיזציה מסוכנת מצד זה או אחר", כתב ריבלין בפייסבוק.

עוד הוסיף הנשיא כי "אומנות היא לא כלי נשק אלא כלי להידברות, לתקשורת - כלי ששובר מחיצות ולא מרים חומות. אשמח לפתוח את בית הנשיא לכל מטרה בכדי ליישר את ההדורים וליישב את המחלוקת למען התרבות והאומנות בישראל".‎